Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
REKLAMA
gemini_holding

2020 rok będzie pracowity dla Gemini Holding

Rozbudowa galerii w Tychach i modernizacja dwóch pozostałych obiektów w Tarnowie i Bielsku-Białej, do tego umocnienie ofert i kolejne plany inwestycyjne. 2020 rok zapowiada się w Gemini Holding intensywnie.Gemini Holding zdradza plany na 2020.

Krakowski deweloper, posiadający dziś w swoim portfelu 3 centra handlowe, liczące sobie łącznie ponad 120 tys. m kw. GLA wchodzi w 2020 roku z kolejnymi planami rozwoju. Te mają objąć zarówno najnowszy obiekt należący do Gemini Holding, czyli Gemini Park Tychy, jak również 2 pozostałe centra handlowe obecne na rynku już od dekady tj. Gemini Park Tarnów i Gemini Park Bielsko-Biała.

Wszystkie trzy galerie mają ugruntowaną pozycję na swoich lokalnych rynkach. Tarnowskie centrum handlowe jest obecnie najpopularniejszym we wschodniej Małopolsce, a bielskie jest doskonale znane na Podbeskidziu i w południowej części woj. śląskiego. Także tyska galeria w niecałe 2 lata zbudowała mocną pozycję w centralnej części Śląska. Dlatego w 2020 roku dalej będziemy  koncentrować się  przede wszystkim  na budowaniu przewagi rynkowej tych obiektów – zapowiada Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

– W naszych planach jest dalsza rekomercjalizacja Gemini Park Bielsko-Biała, jak również rekomercjalizacja centrum Gemini Park Tarnów,  które w 2020 roku obchodzi 10. urodziny. W obu obiektach kontynuowane będą także rozpoczęte już lub zaplanowane w 2019 roku modernizacje. Duże zmiany czekają też Gemini Park Tychy. Tutaj w planach mamy rozbudowę obiektu, a co za tym idzie rozwój jego oferty rozrywkowej  – wylicza.

Gemini Park Tychy większe o 6,5 tys. m kw.

I faktycznie, ten ostatni obiekt czeka najwięcej zmian. Gemini Holding planuje powiększenie galerii o ok. 6,5 tys. m kw. GLA. W efekcie największe w Tychach centrum handlowe liczyć będzie sobie ponad 43 tys. m kw. GLA. W dobudowanej części powstać ma wielosalowe, nowoczesne kino liczące sobie ok. 2,5 tys. m kw., a także nowe lokale gastronomiczne.

W planach jest stworzenie m.in. restauracji, która byłaby zapleczem dla strefy ekonomicznej i podróżujących na trasie Śląsk-Podbeskidzie. Ponadto w ramach rozbudowy powiększona zostanie strefa food court, a także pojawią się nowe lokale usługowe. Deweloper nie wyklucza także stworzenia kolejnych wewnętrznych placów zabaw dla najmłodszych.

Rozbudowa Gemini Park Tychy to nasze największe przedsięwzięcie zaplanowane na 2020 rok. Dzięki inwestycji będziemy mogli przekształcić ten obiekt w rodzinne centrum handlowo-rozrywkowe. Podstawą oferty rozrywkowej stanie się tutaj największe w mieście kino. Dopełnią ją natomiast restauracje i kawiarnie, a także przestrzenie relaksu nawiązujące do idei trzeciego miejsca – wylicza Malcharek.

Dwie rekomercjalizacje 10-latków

Takich przestrzeni nie zabraknie także w Gemini Park Bielsko-Biała. Tutaj w planach na 2020 rok jest przebudowa obecnego food court.  W ramach prac m.in. wydzielone zostaną strefy zapewniające prywatność, wymienione zostaną także krzesła i stoliki oraz wstawione zostaną nowe typy siedzisk. Cała strefa zyska nową kolorystykę oraz oświetlenie. Ponadto przestrzeń przystosowana zostanie do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób korzystających z urządzeń mobilnych.

Remodeling to kolejny etap zmian w Gemini Park Bielsko-Biała, a co za tym idzie umacniania oferty rozrywkowej. Jest to także największa inwestycja z zaplanowanych na 2020 rok w bielskim obiekcie.  Prowadzone prace pozwolą nie tylko na modernizację przestrzeni, ale przede wszystkim na umocnienie społecznościowego charakteru tej galerii. To kierunek, który od 2014 r., tj. od rozbudowy, rozwijany jest w Gemini Park chociażby dzięki obecności kina, kompletnej oferty gastronomicznej czy parku rozrywkowo-rekreacyjnego “W DECHE!” – mówi.

Ale zmiany czekają nie tylko przestrzeń galerii, także jej ofertę. W centrum handlowym dobiega końca rekomercjalizacja. W jej efekcie tylko w minionym roku przedłużono umowy na 4,7 tys. m kw.  GLA Jednocześnie zawarto też umowy z nowymi najemcami opiewające na 2,6 tys. m kw. GLA. Jak zapowiada holding, w 2020 prace nad odświeżeniem i dopełnieniem oferty będą kontynuowane.

Gemini Park to dziś jedna z najpopularniejszych galerii na Podbeskidziu, która swój sukces zawdzięcza przede wszystkim przemyślanemu pozycjonowaniu i dobrze skomponowanemu tenant-mix’owi, dobranemu nie tylko do potrzeb klienta, ale przede wszystkim do samego rynku. W nadchodzącym roku planujemy dalsze prace nad umocnieniem oferty, zwłaszcza w kluczowych i najpopularniejszych segmentach, w tym m.in. mody, zdrowia i urody czy rozrywki – zapowiada Malcharek.

Prace nad ofertą czekają także Gemini Park Tarnów. Mający w tym roku 10 lat obiekt ma przed sobą rekomercjalizację. Obejmie ona przede wszystkim najemców, którym kończą się 5- i 10- letnie umowy najmu. – Rekomercjalizacja stanie się dla nas okazja do wielu pozytywnych zmian w galerii.  Należy się spodziewać zarówno przeprowadzek najemców do nowych, często większych lokali, jak i remontów w dotychczasowych lokalizacjach. To ostatnie pociągnie za sobą wprowadzenie nowych konceptów handlowych. Nie zabraknie także nowości, które uzupełnią tenant-mix – wylicza Malcharek.

Rok wyzwań

Jak podkreśla Malcharek, 2020 rok będzie dla samego handlu sporym wyzwaniem. Powód? Kolejne zaostrzenie ustawy ograniczającej handel w niedzielę i święta. – Realizacja naszych planów w obecnym otoczeniu handlowym jest sporym wyzwaniem. Ustawa to dziś największy hamulec rynku, który nie tylko powstrzymuje deweloperów przed odważnymi inwestycjami, ale także marki przed ekspansją. Na tym tle jednak szukać będziemy szans, ale i konkretnych rozwiązań, aby wszystkie trzy obiekty dalej się rozwijał, zgodnie z przyjętymi, długofalowymi strategiami – mówi Malcharek.

Wyzwaniem, przed którym stanie rynek związane będzie także z koniecznością tworzenia zindywidualizowanego przekazu marketingowego, dopasowanego do różnych grup odbiorców. To będzie wymagało od rynku retail dużej kreatywności i sprawnego posługiwania się nowymi narzędziami marketingowymi. Kreatywności będą wymagać także działania budujące rolę klienta, zwłaszcza w zalewie ofert i komunikatów – dodaje.

Źródło: Gemini Holding

Gemini Holding Sp. z o.o. polska firma deweloperska z ponad 25 letnim doświadczeniem na rynku i dziesiątkami zrealizowanych z sukcesem inwestycji w kraju. Gemini Holding to obecnie jedna z dynamiczniej rozwijających się firm deweloperskich w Polsce i godny zaufania partner biznesowy. W portfolio holdingu znaleźć można dziś 3 popularne centra handlowe Gemini Park – Gemini Park Bielsko-Biała, Gemini Park Tarnów oraz nowo otwarte Gemini Park Tychy.