Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
Żabka_Dworzec_Poznań_retail_journal_2

Żabka przekazuje 4 500 000 zł na walkę z koronawirusem

Żabka wydała właśnie oświadczenie, w którym informuje, że przekazuje 4 500 000 zł na rzecz Ministerstwa Zdrowia na walkę z koronawirusem. Poniżej publikujemy treść oświadczenia.

Dziękujemy naszym franczyzobiorcom, pracownikom sklepów i centrów logistycznych za ich pracę w obecnych, pełnych wyzwań warunkach. Niezależnie od zmian, które wdrażamy dla zapewnienia bezpieczeństwa klientów i pracowników to dzięki Waszemu zaangażowaniu Polacy mają niezakłóconą możliwość dokonywania codziennych zakupów.

Cieszymy się, że cała branża handlowa tak solidarnie i odpowiedzialnie podeszła do sytuacji i dba o bezpieczeństwo osób pracujących w sklepach oraz klientów. Sieci handlowe, na co dzień konkurujące ze sobą, stanęły wspólnie wobec zagrożenia spowodowanego koronawirusem. Jesteśmy wdzięczni wszystkim Koleżankom i Kolegom z innych firm za działania w duchu wzajemnego wspierania się.

Wyrażamy najwyższy szacunek dla wszystkich służb i osób zaangażowanych w walkę z zagrożeniem epidemicznym i jego skutkami. W imieniu Żabka Polska deklarujemy natychmiastową pomoc w wysokości

4 500 000 złotych

Którą oddajemy w całości do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i wskazanych przez nie instytucji.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie przypominamy, jak ważna jest troska o siebie nawzajem i przestrzeganie zasad higieny. Wybierając się na zakupy, pamiętajmy o myciu i dezynfekcji rąk, wybierajmy płatności bezgotówkowe i zachowujmy bezpieczny dystans od innych. Zaproponujmy starszym sąsiadom, że wybierzemy się za nich do sklepu, a jeśli sami czujemy się źle – zostańmy w domu. Dbajmy także o zdrowie tych, dzięki którym nadal możemy swobodnie robić zakupy.

Pozostańmy solidarni w tym trudnym czasie.

Z poważaniem,

Zespół Żabka Polska