Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
wojciech_knawa_retail_journal_centra_handlowe_galerie_handlowe

Jesteśmy gotowi, aby od 4 maja wszystkie nasze obiekty funkcjonowały według nowych zaleceń – mówi Wojciech Knawa EPP

Czy galerie handlowe są przygotowane na ponowne otwarcie już 4 maja oraz, co wynajmujący myślą o otwarciu ich w tym terminie? Przedstawiamy komentarz Wojciecha Knawy, członka zarządu odpowiedzialnego za zarządzanie nieruchomościami w spółce EPP, która należy do Grupy 305.

To dobra wiadomość dla sektora centrów handlowych. Uważamy, że decyzja o otwarciu galerii będzie bardzo korzystna dla polskiej gospodarki. Warto pamiętać, że według szacunków centra handlowe mają 29 proc. udział w całym rynku handlu detalicznego w Polsce. Stanowią także znaczące źródło wpływów do budżetu centralnego i samorządów w kwotach liczonych w miliardach złotych. To także lokalizacje, które zapewniają możliwość rozwoju dla wielu firm, także lokalnych, rodzinnych biznesów.

Oczywiście galerie handlowe muszą się otworzyć z zachowaniem wysokiego reżimu sanitarnego, tak aby pracujące w nich osoby oraz klienci mieli zapewniony możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jesteśmy gotowi, aby od 4 maja wszystkie nasze obiekty funkcjonowały według nowych zaleceń. Bezpieczeństwo i zdrowie naszych klientów oraz personelu pracującego w obiektach handlowych EPP jest dla nas priorytetem, dlatego już od początku epidemii stosujemy wzmocnione środki higieny np. regularnie dezynfekujemy miejsca często dotykane przez ludzi oraz toalety. Od wczoraj prowadzimy intensywne prace porządkowe przed ponownym otwarciem naszych centrów obejmujące też dezynfekcję. We wszystkich toaletach zostały wywieszone instrukcje dotyczące prawidłowego mycia rąk, a mydło zostało wymienione na antybakteryjne. W wielu miejscach udostępniamy dyspensery z płynem do dezynfekcji dłoni oraz instrukcje jak je dezynfekować. W każdym naszym centrum znajdą się też punkty, w których można będzie nabyć maseczki, rękawiczki i preparaty do dezynfekcji. Będziemy dbać o zachowanie dystansu między ludźmi i kontrolować liczbę osób przebywających w naszym centrum. Wprowadzamy też ograniczenia w funkcjonowaniu wind w zakresie liczby osób, które mogą z nich korzystać oraz będziemy zachęcać do zajmowania co drugiego miejsca parkingowego na naszych parkingach. Na otwarcie centrów handlowych planujemy także intensywne działania informacyjne i edukacyjne dla klientów, które pomogą im dostosować się do nowych warunków.

Opublikowała Urszula Szewczyk.