Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
Wizualizacja_Żory_galeria_wiślanka_retail_journal_centra_handlowe_galerie_handlowe

Pomimo pandemii COVID-19 budowa GALERII WIŚLANKA na półmetku

Trwa budowa pierwszej galerii handlowo-rozrywkowej w Żorach – Galerii Wiślanka. Prace budowlane realizowane są zgodnie z harmonogramem inwestycji. Zakończone zostały czynności związane ze stanem surowym obiektu. Obecnie wewnątrz budynku trwają roboty instalacyjne i wykończeniowe. Niebawem planowane są przekazania pierwszych lokali najemcom. Otwarcie Galerii zaplanowane jest na początek  IV kwartału 2020 roku.

W tym miesiącu rozpoczęto roboty drogowe, w tym realizację ponad 600 miejsc parkingowych dla przyszłych klientów Wiślanki.

Już na etapie projektu architektonicznego zwracaliśmy szczególną uwagę na odpowiednią jakość i  liczbę miejsc parkingowych. Z uwagi na lokalizację obiektu wokół głównych arterii komunikacyjnych miasta, liczymy na wysoką odwiedzalność klientów zmotoryzowanych i w trosce o ich bezpieczeństwo oraz wygodę szczególną uwagę przywiązujemy to rozwiązań komunikacyjnych w obrębie obiektu. W obecnej sytuacji epidemiologicznej wprowadzamy dodatkowe elementy uwzgledniające nowe zasady bezpieczeństwa i higieny w obiekcie. Bezpieczeństwo i komfort zakupów  przyszłych  naszych klientów jest dla inwestora  priorytetem – mówi Teresa Jonas – prezes zarządu spółki Galeria Wiślanka.

Trwająca epidemia Sars-CoV-2, nie pokrzyżowała planów Głównego Wykonawcy – firmy Strabag, dotyczących terminowego realizowania poszczególnych etapów inwestycji. Dzięki wprowadzeniu stosownych i bezpiecznych procedur, prace na budowie ani na moment nie zostały przerwane, a liczba pracowników budowlanych (obecnie na budowie pracuje ponad 200 osób) będzie się zwiększać wraz z przejmowaniem lokali i procesem ich dostosowywania do potrzeb Najemców.

W Galerii Wiślanka znajdzie zatrudnienie ponad 500 osób w około 80 lokalach handlowo-usługowo-rozrywkowych zróżnicowanych branż.

Dla Strabag najwyższą wartością jest zdrowie naszych pracowników i podwykonawców. Nasza reakcja na Sars-CoV-2 była natychmiastowa. Wprowadziliśmy restrykcyjne zasady i procedury, które pozwalają nam na bezpieczne kontynuowanie robót mówi Dariusz Nazarko, Kierownik Projektu z ramienia firmy Strabag.

Trwa komercjalizacja obiektu. Do czasu sprzed pandemii mieliśmy już bardzo wysoki poziom podpisanych umów. Obecnie  pomimo trudnej sytuacji rynkowej, nie odczuwamy spowolnienia prac nad zamykaniem pozostałych umów najmu mówi Ewa Ściubidło, wiceprezes Mallson Polska.

Galeria Wiślanka oferuje 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej (GLA), na której swoje sklepy otworzą  m.in. wszystkie marki z grupy LPP: Reserved, Mohito, House i Cropp, jak również między innymi: Diverse, Esotiq,  Orsay, 4F, Quiosque, Greenpoint, Triumph, CCC, Rossmann, Empik, Smyk, RTV Euro AGD, home&you, czy Pepco. Swój najnowszy koncept handlowy otworzy Lidl, a na piętrze Galerii znajdzie się pierwsze, wielosalowe kino w Żorach: Helios oraz  nowoczesny koncept Kids Play.  W obiekcie poza możliwością dokonania zakupów klienci będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej. Wiślanka zostanie podzielona na dwie strefy: na parterze znajdą się restauracje i sklepy Galerii, a na piętrze umiejscowiona zostanie strefa wypoczynkowo-rekreacyjna z kinem i atrakcyjnym placem zabaw dla dzieci.

Galeria Wiślanka położona jest w bardzo dobrej lokalizacji: tuż obok skrzyżowania drogi krajowej DK81 (zwanej potocznie „Wiślanką”) i drogi wojewódzkiej DW 935, która tworzy obwodnicę Żor i prowadzi do autostrady A1. Obok Galerii powstanie wygodny parking na ponad 600 samochodów. W bezpośrednim sąsiedztwie nowego obiektu mieści się przystanek komunikacji miejskiej. W zasięgu Galerii Wiślanka mieszka ponad 750 tysięcy osób (źródło: GFK).

Inwestorem galerii jest Wiślanka S.A. generalnym Wykonawcą pierwszej w Żorach galerii handlowej jest firma Strabag,  za komercjalizację spółka Mallson Polska.

***

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na każdym etapie powstawania i funkcjonowania nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo na rynku nieruchomości handlowych, w szczególności ocenę potencjału oraz rentowności projektów, komercjalizację centrów i parków handlowych jak również obsługę ich sprzedaży. Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami.

Firma ma w swoim portfolio łącznie 100 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni około 900 tys. mkw., a obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 60 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.