Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem

Centra Gemini Park “odmroziły” restauracje i kawiarnie

Lokale gastronomiczne działające w centrach Gemini Park w Bielsku-Białej, Tychach i Tarnowie znów są otwarte. Na nowych zasadach działają także strefy food court.

Wraz z kolejnymi decyzjami władz, oferta centrów handlowych stopniowo się odmraża. Po sklepach i punktach usługowych przyszła pora na restauracje i kawiarnie. Te od poniedziałku znów mogą prowadzić sprzedaż nie tylko na wynos. Wszystko w nowym rygorze sanitarnym, który ma zapewnić bezpieczeństwo klientom i pracownikom.

Otwarcie lokali gastronomicznych, zaledwie dwa tygodnie po restarcie oferty galerii, przynosi wiele optymizmu. Pokazuje to jasno, że handel w centrach handlowych wraca na znane tory. Także zawieszone w ostatnich tygodniach funkcje galerii stopniowo wracają, tymczasowo na nowych zasadach. mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

Jak podkreśla Malcharek, to dobry sygnał dla najemców, bo daje szansę na odrobienie fooftall’u i obrotów.

Otwarcie stref gastronomicznych i samych lokali to kolejny z bodźców, który skłoni klientów do powrotu do galerii i zakupów. Już dziś do naszych centrów wróciło nawet 76% klientów. Dostęp do oferty restauracji i kawiarni ma szansę wpłynąć na dalszy wzrost, tym bardziej, że ponad 90% lokali z oferty centrów Gemini Park wznowiła już działalność mówi.

Ten optymizm widać m.in. Gemini Park Bielsko-Biała, którego oferta gastronomiczna jest najszersza w rodzinie Gemini Park. Dostępne jest już 11 z 12  lokali, w tym te najchętniej wybierane przez klientów tj. m.in. McDonald’s, KFC, Pizza Hut, Donner Kebab, Silver Dragon, Cukiernia Sowa. Costa Coffee z kolei póki co prowadzi sprzedaż na wynos. Sam food court bielskiego obiektu działa na nowych zasadach.

Również w Gemini Park Tychy czynne jest obecnie 10 z 11 lokali gastronomicznych. W nowym rygorze sanitarnym dostępna jest także dla klientów strefa food court. Wśród działających lokali można znaleźć restauracje m.in. McDonald’s, KFC, Polski Stół, Olimp, Mihiderka, Thai Express. Czynne są także kawiarnie Grycan, Cafe de Grano, Wisienka na torcie i Lodomania.

Z wysokim odsetkiem dostępnych dla klientów lokali wróciła także oferta Gemini Park Tarnów, największej galerii we wschodniej Małopolsce. Czynne jest tu 7 z 8 restauracji i kawiarni, w tym te najpopularniejsze jak KFC, Pizza Hut, Makarun, Grycan, Ice Cafe, Geki Sushi, Soki Palm Smoothie Bar. Podobnie jak w Tychach, tak i tu strefa food court została w pełni dostosowana do nowych wytycznych sanitarnych, zapewniając klientom należyty dystans i bezpieczeństwo.

Oferta gastronomiczna centrów Gemini Park wraca praktycznie w komplecie. Te lokale, które jeszcze nie wznowiły działalności, planują to zrobić w najbliższym czasie, jak tylko przygotują się do nowych zasad. Część z nich z racji obostrzeń dotyczących m.in. sprzedaży samoobsługowej musi jeszcze chwilę poczekać do kolejnych decyzji władzmówi Anna Malcharek. 

Jak ocenia przedstawicielka holdingu, same centra do nowych warunków są doskonale przygotowane.

Ostatnie tygodnie pokazały nam, że jesteśmy w stanie szybko dopasować się do nowych wytycznych sanitarnych, spełniając wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Także przy rozruchu oferty gastronomicznej sprawnie wdrożyliśmy nowe zasady, zapewniając klientom bezpieczeństwo, ale i komfort – mówi Malcharek.

I tak we wszystkich trzech strefach pojawiły się specjalne oznaczenia, informujące o konieczności zachowania min. 2 metrowej odległości w oczekiwaniu na zamówienie. Stoliki zostały tak ustawione, aby zapewnić klientom bezpieczny dystans.  O panujących zasadach, dotyczących m.in. zakrywania ust i nosa, przypominają informacje umieszczone w obrębie stref gastronomicznych.

W strefach obowiązują także limity osób mogących przebywać tu jednocześnie. Serwisy sprzątające prowadzą natomiast intensywną dezynfekcję, zgodnie z wymogami stawianymi przez władze. Regularnie dezynfekowane są części wspólne na food courcie, a po każdy kliencie myty jest stolik. Siadać można tylko przy tych, które oznaczone są jako zdezyfekowane.

Działalność stref gastronomicznych w nowych realiach to wyzwanie, zarówno dla galerii, jak i dla właścicieli lokali, którzy również musieli u siebie wdrożyć cały szereg zmian. Widzimy jednak, że chęć powrotu do normalności sprawia, że wszyscy stosują się do nowych reguł. Także klienci, dla których wiele z tych zasad jest nowością, szybko się z nimi oswajają – mówi Malcharek.

Zdaniem Malcharek, w tym powrocie pomogłoby także zniesienie ograniczeń handlu w niedzielę.

Najbliższe miesiące są decydujące dla wielu marek, w tym marek gastronomicznych. Ważne jest, aby zapewnić im warunki do wzrostu. Szansą na to jest nie tylko dalsze luzowanie oferty galerii, ale przede wszystkim powrót niedzieli handlowych. Te pozwoliłby nie tylko na szybsze odrobienie strat finansowych najemców, ale przede wszystkim pomogłyby w budowaniu PKB mówi.

Źródło: Gemini Holding/Gemini Park Tychy

Gemini Holding Sp. z o.o. polska firma deweloperska z ponad 25 letnim doświadczeniem na rynku i dziesiątkami zrealizowanych z sukcesem inwestycji w kraju. Gemini Holding to obecnie jedna z dynamiczniej rozwijających się firm deweloperskich w Polsce i godny zaufania partner biznesowy. W portfolio holdingu znaleźć można dziś 3 popularne centra handlowe Gemini Park – Gemini Park Bielsko-Biała, Gemini Park Tarnów oraz nowo otwarte Gemini Park Tychy.

Opublikowała Urszula Szewczyk.