Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
franczyza_Żabka_retail_journal

Żabka najlepszą Zieloną Spółką Portfelową roku

Fundusz CVC Capital Partners, właściciel marki Żabka, otrzymał główną nagrodę w kategorii Zielonej Spółki Portfelowej w ramach tegorocznej edycji Nagród Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych.

2 czerwca 2020 roku Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych ogłosiło laureatów trzeciej edycji Nagród PSIK Po raz pierwszy eksperci oraz inwestorzy zrzeszeni w organizacji docenili spółki, które swoim działaniami wspierają ochronę środowiska i ekologię.

Transformacja, jaką przeszła przez ostatnie trzy lata sieć Żabka to nie tylko inwestycje w technologie, rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji i kompleksowe wsparcie dla franczyzobiorców, ale także silny zwrot w stronę pro-ekologicznych rozwiązań, które są dzisiaj obowiązkiem dla odpowiedzialnych firm. Cieszę się, że wysiłek i konsekwencja pracowników i franczyzobiorców oraz skala zmian w tworzeniu przyjaznej dla środowiska Żabki, zostały docenione przez PSIK – powiedział Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners.

Żabka Polska prowadzi szereg inicjatyw mających na celu m.in. zmniejszenie zużycia energii, emisji CO2, czy recykling. Wszystkie butelki produktów marek własnych sieci są tworzone w technologii rPET – w całości z recyklingu. Firma w znaczący sposób ograniczyła zużycie prądu dzięki inwestycjom w energooszczędne urządzenia chłodnicze i oświetlenie. 2,200 sklepów zmniejszyło emisje CO2 o 40% (75 mln ton) poprzez wdrożenie nowego czynnika chłodniczego. Żabka wspólnie z marką Volkswagen Samochody Użytkowe rozpoczęła testy elektrycznego samochodu dostawczego e-Crafter, który pozwoli zredukować poziom zanieczyszczeń i hałasu przy transporcie towarów. Sieć wspiera także swoich Franczyzobiorców w segregacji i odbiorze surowców wtórnych oraz zachęca do pro-ekologicznych postaw poprzez konkursy i edukację ekologiczną w ramach programu Naturalnie Razem. 

Żabka to sieć małych i wygodnych sklepów, każdego dnia odpowiadająca na potrzeby milionów Klientów. Przez 21 lat obecności na polskim rynku firma ugruntowała pozycję lidera segmentu modern convenience, stając się także nr 1 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ideą funkcjonowania sieci jest bliskość i wygoda Klientów, którzy w ponad 6 tys. placówkach mogą zrobić szybkie zakupy, skorzystać z bogatego pakietu usług czy zjeść szybką przekąskę na ciepło serwowaną w ramach Żabka Café.

Nagrody PSIK mają na celu uhonorowanie zarządzających funduszami private equity/venture capital oraz firm doradczych, banków i kancelarii prawnych za ich osiągnięcia na polskim rynku private equity/venture capital oraz działalność społeczną. Konkurs począwszy od pierwszej edycji w 2018 roku, promuje najwyższe standardy profesjonalne w branży private equity/venture capital oraz wkład inwestorów PE/VC w rozwój polskich spółek.

________________________

Firma Żabka Polska Sp. z o.o.
jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej ponad 6100 placówek prowadzonych przez ponad 4300 franczyzobiorców pod marką Żabka. Na przestrzeni dwudziestu lat działalności na polskim rynku, Spółka zdobyła pozycję lidera segmentu sprzedaży convenience. Nasze sklepy są odwiedzane codziennie przez blisko 2 miliony klientów, a 12 milionów konsumentów mieszka nie dalej, niż 300 m od najbliższej Żabki. W nowym formacie, wzbogaconym o szeroki wachlarz usług dodatkowych, funkcjonuje już ponad 5500 sklepów. Nasz biznes rozwijamy odpowiedzialnie. Do filarów CSR Spółki należą: dbałość o środowisko naturalne, odpowiedzialna sprzedaż żywności, rozwój osobisty i edukacja, wsparcie lokalnych społeczności, a także dbałość o zdrowie i aktywny styl życia. Więcej informacji o sklepach Żabka na: www.zabka.pl. Więcej informacji o spółce Żabka Polska na: www.zabka.pl.