Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
galeria_katowicka_retail_journal

Galeria Katowicka jest już w pełni otwarta

Zgodnie z kolejnymi wytycznymi dla centrów handlowych z dnia 5 czerwca 2020 roku, przygotowanymi przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, na pasaże Galerii Katowickiej wracają strefy wypoczynku. Otwarta została również strefa rozrywki dla dzieci oraz coworking. Zaproponowane przez Ministerstwo nowe wytyczne wprowadzają również zmiany w funkcjonowaniu restauracji i strefy food court.

Od 9 czerwca w przestrzeniach wspólnych Galerii Katowickiej z powrotem pojawią się strefy wypoczynku. Chętni będą też mogli korzystać z punktu coworking, a dzieci – ze strefy zabaw. Otwarcie tych miejsc odbywa się zgodnie ze ścisłymi regulacjami sanitarnymi opracowanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny. Przy wejściach do stref zostały zamontowane dozowniki z płynem dezynfekującym. Strefy są regularnie dezynfekowane przez personel sprzątający Galerii. W przestrzeni coworking obowiązują zasady analogiczne jak w miejscach pracy. Stanowiska umiejscowione zostały w taki sposób, aby zachować 1,5 m odstępu pomiędzy użytkownikami.

Zgodę na wznowienie działalności mają też kina i teatry. Zarówno Multikino, jak i Scena w Galerii, nie ustaliły jeszcze ostatecznej daty ponownego otwarcia.

Nowe wytyczne dotyczą także strefy food court, restauracji i kawiarni

Od poniedziałku 6 czerwca przy jednym stoliku może przebywać nie tylko rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. Pozostali mogą również usiąść razem pod warunkiem zachowania odległości min. 1,5 m i niezajmowania miejsc naprzeciw siebie. Obsługa lokali nadal zobowiązana jest do przestrzegania ścisłych norm sanitarnych, m.in. dezynfekcji stolików po każdym kliencie oraz stosowania środków ochrony osobistej: maseczek lub przyłbic oraz rękawiczek. Analogiczne zasady sanitarne oraz dotyczące zajmowania stolików obowiązują także w strefie gastronomicznej food court.  

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, personelu sklepów oraz obsługi Galeria Katowicka nadal funkcjonuje w ścisłym reżimie sanitarnym. Do dyspozycji klientów, na terenie całego obiektu (w tym przy wejściach oraz przy toaletach), zamontowano dozowniki z płynem do dezynfekcji. Klienci informowani są również o możliwości zakupu maseczek w wybranych sklepach, między innymi w Super-Pharm, Hebe, Marylin, Leopardus i w Stokrotce. Dodatkowo, przy wejściu od strony dworca autobusowego na poziomie -1, znajduje się maseczkomat. Podczas wizyt w sklepach klienci zobowiązani są do noszenia jednorazowych (lub foliowych) rękawiczek lub do dokładnego odkażenia rąk przed rozpoczęciem zakupów w danym lokalu.

Regularnie dezynfekowane są wszystkie elementy pasaży handlowych – podłogi, kosze na śmieci, klamki, balustrady, poręcze, schody ruchome, windy, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet. Dokładnej dezynfekcji poddawane są także urządzenia i wyposażenie toalet. Ponadto w pomieszczeniach toalet oraz przestrzeni specjalnych, takich jak Pokój Rodzica z Dzieckiem czy Pokój Wyciszenia, odbywa się regularne ozonowanie. Wprowadzono również podajniki z papierem obok suszarek powietrznych.

Opis wszystkich wdrożonych w centrum procedur bezpieczeństwa oraz pełna, regularnie aktualizowana lista otwartych sklepów, punktów usługowych, restauracji i kawiarni dostępne są na stronie wwww.galeriakatowicka.eu.