Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem

Nowy kampus biurowy powstaje na krakowskim Podgórzu. Cain International i White Star Real Estate rozpoczynają budowę The Park Kraków

Nowy kampus biurowy powstaje na krakowskim Podgórzu. Cain International i White Star Real Estate rozpoczynają budowę The Park Kraków.  

Cain International, międzynarodowa firma inwestycyjna wspólnie z White Star Real Estate, deweloperem znanym na rynku nieruchomości Europy Środkowo-Wschodniej, rozpoczęli budowę The Park Kraków.

The Park Kraków to samowystarczalny kampus biurowy składający się z 8 budynków klasy A o łącznej powierzchni 100 tys. mkw. Projekt zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Saskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków tramwajowych i autobusowych, a także stacji kolejowej Kraków Płaszów.

Jak wskazuje sama nazwa projektu, The Park Kraków będzie wyróżniać bardzo duża ilość zieleni. Cała przestrzeń pomiędzy budynkami, o łącznej powierzchni 3 ha, będzie otwarta dla pieszych i wyłączona z ruchu samochodowego. Zostanie ona zagospodarowana starannie dobraną zielenią, elementami wodnymi i naturalnymi materiałami, zgodnie z zasadami biophilic design. Wszystkie zastosowane w projekcie rozwiązania połączone z szeroką ofertą udogodnień m.in. restauracjami, kawiarniami, lokalami usługowymi, a także strefami relaksu, stworzą w tym miejscu wyjątkowo przyjazne środowisko pracy.

Projekt zapewnia elastyczny układ powierzchni biurowej, który umożliwia efektywną aranżację wnętrz, zarówno w układzie typu „open space”, jak i w podziale gabinetowym. Kształt budynków i doskonałe parametry przeszkleń gwarantują optymalne wykorzystanie dostępu do światła naturalnego, zapewniając komfortowe warunki pracy. Na najwyższych kondygnacjach znajdą się tarasy z widokiem na Zalew Bagry oraz na wewnętrzne patio, z unikatową aranżacją zieleni. Na dwóch kondygnacjach podziemnych dostępny będzie parking, miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych oraz infrastruktura dla rowerzystów.

Kraków to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Kraków jest również jednym z najchętniej wybieranych miast na świecie przez firmy z sektora BPO, SSC/GBS, IT oraz R&D, które od lat otwierają tu swoje oddziały. The Park Kraków to projekt, który oferuje wysokiej jakości przestrzeń biurową, a także szeroki wybór udogodnień oraz rozwiązań z zakresu nowych technologii i ekologii, które są i pozostaną niezbędnymi elementami kształtującymi zdrowe oraz komfortowe środowisko pracy.  To, co warto podkreślić, to także fakt realizacji inwestycji etapami, co umożliwi najemcom przyszłą ekspansję i konsolidację w jednej lokalizacji. Cały czas dostrzegamy duży potencjał inwestycyjny w największych miastach Europy Środkowo-Wschodniej i jesteśmy przekonani, że realizacja projektu The Park Kraków stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby rynku – mówi Liam Le Roux, Dyrektor Europejskiego Działu Asset Management w Cain International.  

„The Park Kraków docenią firmy, którym zależy na bezpośrednim dostępie do komunikacji publicznej, a także na wysokim komforcie pracy, umożliwiającym zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Liczne wydarzenia organizowane na terenie kampusu oraz bogata oferta gastronomiczna sprawią, że życie będzie toczyło się tu także po godzinach pracy. Ideą projektu jest stworzenie prawdziwej społeczności The Park, o co zadba zespół doświadczonych zarządców White Star Real Estate wspierany przez community i event managerów” – dodaje Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate.


Informacje o projekcie (The Park Kraków), deweloperze (White Star Real Estate) i inwestorze (Cain International): 

The Park Kraków to samowystarczalny kampus biurowy klasy A na krakowskim Podgórzu. W ramach projektu powstanie 8 budynków biurowych (około 100 000 mkw. całkowitej powierzchni najmu) łączących wyjątkową jakość i ponadczasową architekturę. Cały projekt będzie zrealizowany na powierzchni około 5ha, z czego 3ha to przestrzeń niezabudowana i w pełni wyłączona z ruchu samochodowego, co wraz z dużą ilością starannie dobranej zieleni, małą architekturą, strefami relaksu i szeroką ofertą udogodnień, stworzy w tym miejscu komfortowe środowisko pracy. 

White Star Real Estate jest znaną, międzynarodową firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, która zrealizowała łącznie prawie 60 wysokiej jakości projektów komercyjnych i mieszkaniowych. Wśród nich znaczącą część stanowi grupa prestiżowych budynków biurowych, a pozostałe inwestycje to magazyny, centra handlowe oraz osiedla domków jednorodzinnych i mieszkań. White Star Real Estate jest także doświadczonym zarządcą nieruchomości i częścią White Star Group, zajmującej się szeroko pojętymi nieruchomościami. White Star Group jest spółką holdingową założoną w celu realizacji usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami oraz inwestowaniem w nieruchomości i private equity, głównie w Europie Środkowej i Wschodniej. 

Cain International to prywatna firma inwestycyjna działająca na rynku nieruchomości w Europie i Stanach Zjednoczonych. Od 2014 roku, firma zainwestowała ponad 5 miliardów dolarów w finansowanie nieruchomości. Cain International inwestuje również w firmy działające w sektorze lifestyle & leisure, rozbudowując w ten sposób portfolio usług, które odpowiadają na potrzeby współczesnych klientów. Firma, która powstała ze współpracy pomiędzy jej dyrektorem generalnym, Jonathanem Goldstein oraz Eldridge Industries. Cain International Advisers Limited, oddział firmy odpowiadający za zarządzanie aktywami oraz doradztwo inwestycyjne jest zarejestrowanym doradcą inwestycyjnym (SEC).