Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
prch_retail_journal

Stanowisko ZPPHiU w sprawie otwarcia centrów handlowych

Od przyszłej soboty (28 listopada) centra handlowe będą mogły ponownie działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Zapadła długo wyczekiwana decyzja rządu, dzięki której branża handlu i usług odetchnęła z ulgą, upatrując w niej szansy na przetrwanie.

Dzisiejszy komunikat Premiera Morawieckiego o poluzowaniu lockdownu przyjęliśmy z radością i wdzięcznością. Nasze apele zostały wysłuchane, a potrzeby dostrzeżone. Dziękujemy za pragmatyzm i zaufanie, jakim nas obdarzono. Przed nami ogromna odpowiedzialność związana z utrzymaniem ścisłego reżimu sanitarnego, którą przyjmujemy z pełną świadomością powagi sytuacji. Bezpieczeństwo klientów oraz pracowników naszych sklepów są w tej sytuacji kluczowe,  a my dołożymy wszelkich starań, by centra handlowe pozostały nadal jednymi z najbezpieczniejszych miejsc publicznych – deklaruje Zarząd ZPPHiU.

Decyzja rządu o ponownym otwarciu naszych sklepów to dla nas możliwość powrotu do działalności handlowej. To szansa  na generowanie przychodów w najgorętszym handlowo momencie roku a tym samym droga do wyrównywania gigantycznych strat, które ponieśliśmy i nadal ponosimy z powodu pandemii. Tym samym,  to dla nas wszystkich szansa na utrzymacie tysięcy miejsc pracy – komentuje Zarząd ZPPHiU.

Warto podkreślić, że tym gestem rząd wykazał zrozumienie dla potrzeb większości Polaków, którzy dzięki ponownemu otwarciu naszych sklepów będą mogli spokojnie przygotować się do Świąt.. Jesteśmy przekonani, że komfortowi i bezpieczeństwu przedświątecznych przygotowań sprzyjać będzie również zawieszenie zakazu handlu przez przynajmniej dwie grudniowe niedziele. Mamy nadzieję, że Premierowi uda się porozumieć ze stroną społeczną,  był handel  możliwy także  6 grudnia – dodaje Zarząd ZPPHiU.

Tymczasem już od dziś zachęcamy naszych klientów, by spokojnie, racjonalnie i planowo rozpoczynali świąteczne przygotowania i zakupy -w naszych sklepach. Niezwykle ważne byśmy wszyscy odpowiedzialnie podchodzili do kwestii bezpieczeństwa i wykorzystali właściwie moment ponownego otwarcia sklepów z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Dołożymy wszelkich starań by klienci byli bezpieczni i usatysfakcjonowani. Czekamy od 28 listopada! – zachęca Zarząd ZPPHiU.


Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług zrzesza ponad 150 firm, w których zatrudnienie znajduje ponad 205 tysięcy pracowników. Listę firm członkowskich, postulaty, aktualne informacje o działaniach podejmowanych przez ZPPHiU i wszelkich aktywnościach, także medialnych.