Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
REKLAMA
action_retail_journal

Action wchodzi do Krakowa

4 marca 2021 roku sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów codziennego użytku w przystępnych cenach, zadebiutowała w Krakowie. Sklep holenderskiej marki znajduje się w nowo otwartym centrum handlowym Atut Bielany przy ul. Księcia Józefa na Zwierzyńcu. Na odwiedzających Action czeka ponad 6 000 produktów z aż 14 kategorii. Aktualnie w promocji są m.in. solarne lampy ogrodowe, doniczki, ręczniki, poduszki hipoalergiczne oraz kawa w kapsułkach i wielkanocne słodycze.

Otwarcie pierwszego sklepu Action w Krakowie to jedno z najważniejszych wydarzeń, jakie zaplanowaliśmy na ten rok. Dzięki temu znacząco wzmacniamy obecność w Małopolsce, nie tylko dlatego, że Kraków jest jej stolicą. To także nasza pierwsza lokalizacja w centralnej części województwa. Widzimy duży potencjał do rozwoju w całym regionie, dlatego będziemy konsekwentnie rozbudowywać tu sieć marketów Action. Już wkrótce zadebiutujemy w Nowym Targu. Mocno stawiamy także na rozwój w dużych aglomeracjach. Jeszcze w marcu nowe sklepy Action pojawią się w kluczowych polskich miastach – mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska.Bardzo zależało nam na tym, aby nasz pierwszy sklep w Krakowie znajdował się w miejscu łatwo dostępnym dla lokalnej społeczności, a także w otoczeniu znanych marek, których ofertę Action uzupełnia. Centrum handlowe Atut Bielany to dla nas świetna lokalizacja ze względu na położenie w pobliżu osiedli mieszkaniowych oraz głównych arterii komunikacyjnych miasta, a także atrakcyjny mix najemców. Mam nadzieję, że nasz szeroki i różnorodny asortyment przypadnie do gustu krakowianom dodaje Sławomir Nitek.

Action blisko potencjalnych klientów

Ze względu na położenie centrum handlowego Atut Bielany przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych, sklep Action jest świetnie skomunikowany z różnymi częściami Krakowa. W pobliżu obiektu stworzony został nowy układ drogowy, dzięki czemu osoby zmotoryzowane mogą łatwo zjechać z głównej drogi na parking. Podjęte przez inwestora prace budowlane objęły też wykonanie chodnika oraz ścieżki rowerowej, co zapewnia lepszy dostęp do centrum handlowego mieszkańcom okolicznych osiedli. Do dyspozycji klientów jest 150 miejsc postojowych oraz stojaki rowerowe. Ponadto, tuż przy Atut Bielany znajduje się przystanek autobusowy.

Produkty na każdą okazję

Action jest otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-21:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00. Sklep w centrum handlowym Atut Bielany zajmuje powierzchnię blisko 900 m2 i oferuje artykuły do pielęgnacji ciała, środki czystości, odzież, zabawki oraz artykuły gospodarstwa domowego, wyposażenia wnętrz i dla zwierząt, a także przekąski i napoje. 2/3 asortymentu dynamicznie rotuje, a ponadto w każdym tygodniu na półkach pojawia się ponad 150 nowych produktów.


O Action

Action to szybko rozwijająca się międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z 1700 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii, Polsce i w Czechach. We wszystkich krajach zapewnia pracę ponad 50 000 osób, z czego 41 000 jest zatrudnionych bezpośrednio przez Action. W 2019 roku całkowita sprzedaż netto wyniosła 5,1 mld euro. Około jedna trzecia z ponad 6000 produktów w sklepach Action jest częścią standardowego asortymentu. Cała reszta szybko się zmienia, a dodatkowo każdego tygodnia firma wprowadza na półki ponad 150 nowych artykułów. Asortyment obejmuje produkty z 14 kategorii: dekoracje, DIY, zabawki i rozrywka, hobby, multimedia, artykuły gospodarstwa domowego, ogród, pranie i sprzątanie, żywność i napoje, pielęgnacja ciała, zwierzęta domowe, sport, odzież i pościel. Action oferuje wiele różnych marek, zarówno tych znanych, jak i własnych. Firma może zagwarantować swoim klientom niskie ceny ze względu na dużą skalę i efektywność zakupów, optymalną dystrybucję oraz racjonalną politykę kosztową w całej organizacji. Action nie godzi się na żadne ustępstwa względem jakości, bezpieczeństwa ani warunków produkcji oferowanych artykułów. Polityka Etycznego Pozyskiwania Action zapewnia odpowiedzialne podejście do produkcji, zarówno pod względem społecznym, jak i środowiskowym.

Action posiada obecnie 104 sklepy w Polsce i zatrudnia tu ponad 1600 osób.