Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
sekunda_jędrzejów_retail_journal_2

Galeria Sekunda w Jędrzejowie jest już otwarta

Ponad 13 tys. mkw. powierzchni handlowej, blisko 40 sklepów sieci modowych, parking na 300 aut, a także stacja paliw, stacja kontroli pojazdów i profesjonalna myjnia Karcher – oto oferta Galerii Sekunda, która została otwarta w Jędrzejowie. Jest ona największą przestrzenią zakupowo – usługową w regionie i piątą, co do wielkości, galerią handlową w województwie świętokrzyskim.

Galeria Sekunda, której inwestorem jest spółka Quantum One została 13 maja 2021 oddana do użytku.

Wśród najemców Sekundy znalazło się większość najpopularniejszych sieci odzieżowych, obuwniczych czy usługowych takich jak: Sinsay, CCC, Martes Sport, Pepco, Jysk, Empik, Action, TEDi, KiK, Media Expert, Smyk, Rossmann, Vision Express, Kakadu, Big Star, Kaes, Yes, Inmedio czy Diverse. Część z nich, jak np. LIDL, wybrała Sekundę na swój debiut w regionie.

Obiekt zlokalizowany jest u zbiegu ulic Reymonta i Armii Krajowej, w pobliżu osiedli mieszkaniowych, dworca PKP i autobusowego oraz wielu instytucji publicznych.

W Galerii Sekunda znajdzie zatrudnienie ponad 200 osób.

Przez ostatnie 18 miesięcy intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby w Jędrzejowie powstał regionalny obiekt handlowy z ofertą przyciągającą klientów, nie tylko z miasta, ale też z okolic oddalonych nawet o 30 czy 40 km. Analizy rynku pokazują, że w zasięgu oddziaływania centrum do 20 minut jazdy samochodem znajduje się ponad 100 tys. osób – mówi Ewa Ściubidło, Wiceprezes Mallson Polska, firmy odpowiedzialnej za wynajem powierzchni. – To duży potencjał lokalizacji, który dostrzegliśmy nie tylko my, ale również najemcy popularnych marek, niedostępnych nigdzie indziej w regionie.  Do galerii Sekunda pozyskaliśmy znane sieci, które otworzyły swoje pierwsze sklepy w Jędrzejowie m.in. lubiana sieć spożywcza Lidl, a także Jysk, Sinsay, Martes Sport, Kaes, sieć jubilerska Yes, Action, TEDi, Smyk, Vision Express, Kakadu, Big Star, Inmedio czy Empik. W Galerii przestrzeń znaleźli też lokalni przedsiębiorcy dodaje Ewa Ściubidło.

Za koncepcję komercyjną centrum i wynajęcie obiektu w 100% odpowiadała spółka Mallson Polska, generalnym wykonawcą była jędrzejowska firma Tigma-Bud, a koncepcja architektoniczna powstała w pracownia projektowej „AKA” Andrzej Krawczyk z Kazimierzy Wielkiej.

Nazwa, wystrój i koncepcja architektoniczna obiektu nawiązuje do charakterystycznego dla Jędrzejowa motywu – zegara. To właśnie tu znajduje się trzecie na świecie, pod względem bogactwa zbiorów, po Chicago i Oxfordzie – Muzeum Zegarów (Muzeum im. Rodziny Przypkowskich). Zbiory obejmują ponad 600 zegarów słonecznych oraz astronomicznych przyrządów pomiarowych.


O Mallson Polska

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na każdym etapie powstawania i funkcjonowania nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo na rynku nieruchomości handlowych, w szczególności ocenę potencjału oraz rentowności projektów, komercjalizację centrów i parków handlowych, jak również obsługę ich sprzedaży. Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami.