InPost uruchomił paczkomat nr 14 000. Znajduje się on w liczących 5 tys. mieszkańców Sejnach (woj. podlaskie). Przedstawiciele spółki zwracają uwagę, że coraz więcej urządzeń trafia do mniejszych miejscowości.
Nowe paczkomaty nie tylko instalujemy w ekspresowym tempie, ale do tego w ramach programu Green City lokujemy urządzenia przy współpracy z władzami samorządowymi i lokalnymi społecznościami – tak, aby nasze urządzenia w sposób harmonijny wtapiały się w tkankę miejską. Dodatkowo, by jeszcze bardziej niwelować ślad węglowy obiegu paczki w ostatniej mili – do miast partnerskich trafiają zeroemisyjne samochody elektryczne. Przy nowo stawianych urządzeniach kładziemy także innowacyjną kostkę brukową oczyszczającą powietrze i wprowadzamy paczkomaty autonomiczne – zasilane energią słoneczną – podkreśla cytowany w komunikacie Rafał Brzoska, prezes InPost.
Brzoska podkreśla również, że firma stawia na równomierny rozwój sieci Paczkomatów®, bo ma nadal setki zgłoszeń i zapytań z całej Polski.
Wciąż wielu klientów pisze do nas, bo chce mieć bliżej do naszych maszyn. Dlatego stawiamy tak mocny nacisk na rozwój naszej sieci w mniejszych miastach i na wsi. Paczkomaty są witane z entuzjazmem, gdyż rozwiązują wiele problemów lokalnych społeczności – gdzie mieszkańcy muszą często jechać kilka czy kilkanaście kilometrów do najbliższego punktu pocztowego – tłumaczy prezes InPost.
Dzięki nam mogą łatwo nadawać swoje paczki i zamawiać towary z odległych sklepów. Paczkomaty stały się nieodłącznym elementem infrastruktury publicznej – zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach – dodaje.
Najbardziej ekologiczna forma zakupów online
Paczkomaty InPost – jak zauważają w komunikacie przedstawiciele spółki – są najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. Z analiz firmy wynika, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75 proc. w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta.
Tylko w zeszłym roku dostawy do paczkomatów InPost ograniczyły emisję CO2 o ponad 180 tys. ton. Dalszy rozwój i optymalizacja sieci paczkomatów InPost ma przyczynić się to do ograniczenia ruchu samochodowego w miastach, co z kolei przełoży się na poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu.