Sfinks: we Wrocławiu shoarma i schabowy pod wspólnym adresem

Dwie restauracje pod jednym adresem to szereg korzyści zarówno dla klientów jak i restauratorów

Materiały prasowe

Plac Solny 18/19 – pod tym adresem we Wrocławiu działają dwie nowe restauracje na gastronomicznej mapie stolicy Dolnego Śląska. Chodzi o Sfinks i Chłopskie Jadło. Restauracje prowadzone są przez Sfinks Polska.

Wiceprezes Sfinks Polska Mateusz Cacek zwraca uwagę, że na klientów w jednym miejscu czekać będą z jednej strony dania inspirowane Bliskim Wschodem, z drugiej sprawdzona polska kuchnia.

Wracamy z Chłopskim Jadłem do Wrocławia na Plac Solny. Bardzo się cieszę, że po dłuższej nieobecności możemy znów zaprosić gości do naszej restauracji. Lokal przeszedł remont i pojawiła się duża zmiana, bo pod tym samym adresem uruchomiliśmy jednocześnie nowego Sfinksa. Działa on na parterze budynku i wewnętrznym piętrze, a Chłopskie Jadło powstało na poziomie -1. Goście mogą więc w jednym miejscu wybierać pomiędzy kuchnią inspirowaną Bliskim Wschodem z shoarmą, hummusem i stekami, a kuchnią polską z pierogami i domowym obiadem – podkreśla Cacek.

Restauracje zostały uruchomione w tzw. modelu combo. Oznacza to co najmniej dwa koncepty gastronomiczne działające po sąsiedzku, na różnych piętrach lub w przylegających salach, które dzielą zaplecze kuchenne.

Łączna powierzchnia wrocławskiej restauracji to blisko 500 mkw. Dla gości przygotowano ok. 150 miejsc, z czego ponad 60 znajduje się w części, w której powstał Sfinks. Wspólny będzie natomiast (sezonowo) ogródek.

Zobacz też: Sfinks szybko odrabia sprzedaż po pandemii

Kolejna taka kooperacja

Na podobne rozwiązanie zdecydowano się niedawno w Warszawie, gdzie przy Krakowskim Przedmieściu ruszyły obok siebie Sfinks i Chłopskie Jadło. Mateusz Cacek podkreśla, że taki sposób prowadzenia restauracji pozwala na zaoszczędzenie kosztów, czy lepsze rozłożenie w czasie pracy zespołu.

Po przejściach restauratorów związanych z zamknięciami branży te argumenty mają bardzo duże znaczenie i spodziewamy się, że taki model działania będzie się upowszechniał w branży gastronomicznej. Obserwujemy taki trend zarówno po zainteresowaniu naszych franczyzobiorców, jak również po zgłoszeniach spływających od właścicieli restauracji działających do tej pory niezależnie – tłumaczy wiceprezes Sfinks Polska.

Sfinks i Chłopskie Jadło na Placu Solnym są otwarte od poniedziałku do czwartku oraz w niedziele w godz. 12-21.00. Z kolei w piątki i soboty restauracje są czynne w godz. 12.00-22.00.

Oba lokale obsługują także zamówienia na wynos i w dowozie, a składać je można przez własny serwis Sfinksa, smacznieiszybko.pl, oraz inne platformy online.

Exit mobile version