Klarna ogłosiła właśnie poszerzenie partnerstwa z H&M. Bazując na sukcesie współpracy firm w kanale online w Polsce, H&M będzie udostępniać elastyczne rozwiązania płatnicze Klarny także w swoich sklepach stacjonarnych. Dzięki opcji „Zapłać za 30 dni” polscy konsumenci mogą teraz robić zakupy i płacić za nie w sposób zapewniający im większą elastyczność. Wszystko to bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci odsetek i opłat.
Klarna: H&M to pierwszy partner w Polsce oferujący odroczone płatności w sklepach stacjonarnych
Klarna to wiodący globalny bank detaliczny, dostawca usług płatniczych i platforma zakupowa. H&M jest pierwszym partnerem Klarny w Polsce oferującym metodę płatności „Zapłać za 30 dni” również w tradycyjnych punktach sprzedaży. Rozwiązanie dostępne jest dla uczestników programu lojalnościowego Hello H&M Member. Zakupy w ten sposób dokonywane są z poziomu aplikacji H&M za pomocą kilku prostych kliknięć w ekran telefonu. Proces weryfikacji klienta i płatności zajmuje do kilku minut.
Jesteśmy bankiem o zasięgu globalnym. Naszym celem jest umożliwienie także polskim konsumentom robienia zakupów, płatności i bankowania w sposób dopasowany do ich stylu życia. Dzięki wprowadzeniu rozwiązań Klarny do fizycznych sklepów, pozwalamy ich klientom doświadczyć tych samych ulepszonych wrażeń zakupowych, które stały się udziałem już 90 milionów kupujących online. Ogólnokrajowa sieć sklepów H&M jest doskonałym miejscem na zaprezentowanie tego nowego rozwiązania w Polsce – komentuje Łukasz Dwulit, Head of Business Development w Klarna Polska.
Klarna prężnie działa na zagranicznych rynkach
Rozwiązania płatnicze Klarny są już dostępne w sklepach stacjonarnych na innych rynkach poza Polską. W samych Stanach Zjednoczonych Ameryki fizycznych punktów sprzedaży pozwalających płacić z Klarną przy kasie, jest ponad 60 tys.
W sierpniu nawiązaliśmy współpracę z Klarną, aby zaoferować naszym klientom online w Polsce możliwość wyboru płatności odroczonych. Ich pozytywny odbiór skłonił nas do udostępnienia tej formy płatności we wszystkich sklepach stacjonarnych H&M. To kolejny ważny krok w naszej strategii omnichannel i kolejne działania w celu zapewnienia polskim klientom najwyższej jakości doświadczeń podczas zakupów w H&M – mówi Mehmet Arisoy, Regional Manager East Europe w H&M.
Dziś kupujący lubią przełączać się między kanałami. Łatwości i wygody robienia zakupów doświadczonych w kanale online, często oczekują teraz również w sklepach stacjonarnych.
Przeczytaj także: Polacy w czołówce e-konsumentów
Naszym celem jest bycie preferowanym partnerem wzrostu dla wszystkich naszych merchantów. Zdolność umiejętnego łączenia tradycyjnych i internetowych zakupów ma kluczowe znaczenie. Konsumenci oczekują, że będą cieszyć się doskonałymi doświadczeniami zakupowymi zawsze i wszędzie. Teraz dajemy polskim klientom to, co najlepsze z obu światów i cieszymy się, że możemy to robić we współpracy z H&M – dodaje Łukasz Dwulit, Head of Business Development w Klarna Polska.
Jak działa odroczona płatność Klarna w H&M?
• Usługa jest dostępna dla obecnych i przyszłych uczestników programu lojalnościowego Hello H&M Member. Aktywuje się ją przez aplikację mobilną lub stronę internetową H&M.
• Przy kasie użytkownik przedstawia dostępny w aplikacji mobilnej kod QR. Jako metodę płatności wybiera „Zapłać później”.
• Od tego momentu transakcją zarządzać będzie Klarna. Firma zweryfikuje zdolność klienta do zaciągania zobowiązań, przeprowadzając tzw. soft credit check. Po dokonaniu zakupu pełna informacja o transakcji jest przekazywana na konto aplikacji mobilnej i strony internetowej programu lojalnościowego Hello H&M Member. Konsument może dokonać płatności w ciągu 30 dni bez dodatkowych kosztów.
O Klarnie
Klarna posiada ponad 90 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie i nadzoruje 2 milionami transakcji dziennie. Klarna spełnia zmieniające się oczekiwania konsumentów. Dzięki Klarnie kliencimogą robić zakupy, płacić i korzystać z bankowości na jednej intuicyjnej platformie.
Klarna posiada ponad 250 tysięcy globalnych partnerów handlowych. Należą do nich takie firmy, jak: H&M, Saks, Sephora, Macy’s, IKEA, Expedia Group, Samsung, ASOS, Peloton, Ralph Lauren, Abercrombie & Fitch, Nike i Shein.
Klarna to zarazem jeden z najcenniejszych fintechów na świecie. Wycenia się ją na 45,6 miliarda USD. Klarna działa od w 2005 r., zatrudnia ponad 4 tysiące pracowników. Działa na 18 rynkach. Fintech jest wspierany przez Sequoia Capital (od 2010 r.).