#JeszczeRaz – Allegro prezentuje pionierskie rozwiązanie w automacie paczkowym One Box

Allegro zaprezentowało pierwszy automat paczkowy z pilotażową funkcją #JeszczeRaz, który umożliwia oddawanie kartonowych opakowań po przesyłkach

#JeszczeRaz Allegro, wyświetlacz na ekranie automatu paczkowego

#JeszczeRaz Allegro

Allegro zaprezentowało pierwszy automat paczkowy z pilotażową funkcją #JeszczeRaz, który zlokalizowany jest z Poznaniu. W ten sposób platforma chce włączyć klientów w tworzenie zamkniętego obiegu opakowań w ramach e-handlu. Poznański One Box by Allegro jest także w pełni zasilany panelami fotowoltaicznymi.

#JeszczeRaz od Allegro zachęca do ponownego wykorzystania kartonów po przesyłkach

Allegro od listopada 2021 dostarcza przesyłki do własnej sieci automatów paczkowych One Box. Teraz firma zaprezentowała prototyp rozwiązania, które pozwala powtórnie wykorzystać kartony pozostające po przesyłce.

Wiemy, że wielu klientów Allegro chciałoby włączyć się w działania na rzecz środowiska. Marka One by Allegro stwarza im taką możliwość oraz zachęca do aktywnych działań na rzecz Planety. Teraz platforma prezentuje kolejne innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu po odebraniu przesyłki  w prosty i wygodny sposób, będzie można na miejscu otworzyć przesyłkę oraz pozostawić w specjalnie przygotowanej skrytce niepotrzebny karton – mówi Jacek Powałka odpowiedzialny za rozwój One Box by Allegro.

W ten sposób Allegro poszukuje rozwiązań i wychodzi naprzeciw wyzwaniom, z jakimi mierzy się rosnący rynek e-commerce. Jest to w dużej mierze mało efektywne wykorzystywanie opakowań kartonowych. To w połączeniu z brakami w zaopatrzeniu surowcem skutkuje wzrostem kosztów dla sprzedających.\
Przeczytaj także: Aplikacja Jush w pięciu miastach od debiutu
Allegro zachęca, by klienci, którzy nie planują ponownie wykorzystać kartonowego opakowania, pozostawili je w specjalnie wyznaczonym miejscu przy automacie paczkowym. W ten sposób karton będzie mógł trafić do partnerów akcji, którzy powtórnie go wykorzystują.

Z dużym entuzjazmem przyjęliśmy propozycję bycia uczestnikiem nowego projektu Allegro #jeszczeRaz. Od początku działalności w ramach sklepu internetowego drogeria ekologiczna BetterLand, dzięki lokalnym partnerom, nie wysyła paczek w nowych kartonach. W 2021 roku powołaliśmy Fundację, która przygotowuje dla nas kartony i wypełnienia z odzysku. Ponadto ma ona pomóc w tym innym sklepom internetowym. Wrzutnia, którą Allegro testuje w Poznaniu pozwala każdemu szybko i wygodnie przekazać karton do ponownego wykorzystania. To sprawia, że także klienci są bardziej świadomi wyzwań i uczestniczą w oddolnym tworzeniu gospodarki w cyklu zamkniętym. Nasz sklep oraz Fundacja BetterLand daje z kolei gwarancję, że kartony zostaną użyte ponownie – mówi Paweł Poloch z BetterLand.

Automat w pełni zasilany energią słoneczną

Jednocześnie poznański automat jako pierwszy w pełni może być zasilany energią słoneczną. Umieszczone na dachu panele fotowoltaiczne dostarczają moc 1Kv. To wystarczy, by klienci mogli nadawać i odbierać przesyłki, a także korzystać z innych zalet jakie oferują zielone automaty od Allegro. Wśród oferowanych funkcjonalności warto podkreślić cieszące się dużą popularnością zwroty elektrourządzeń, a także pomiar jakości powietrza czujnikami umieszczonymi na urządzeniu.
Dzięki rosnącej liczbie One Box by Allegro, z których każdy wyposażony jest w urządzenie mierzące poziom PM 2,5 i PM 10 coraz więcej osób w całej Polsce ma możliwość sprawdzenia jakości powietrza w okolicy.
Exit mobile version