Piąty Wymiar w Atrium Promenada ponownie otwarty dla warszawiaków

Atrium_promenada_retail_journal

Atrium_promenada_retail_journal

Na początku czerwca, po przerwie spowodowanej pandemią, ponownie otwarto Piąty Wymiar – Miejsce Aktywności Lokalnej znajdujące się w Atrium Promenada. W przestrzeni stworzonej przez warszawskie centrum handlowe można na nowo korzystać z wielu bezpłatnych zajęć skierowanych do dorosłych, jak i maluchów. Dla rodzin z dziećmi przygotowano lekcje plastyczne, muzyczne oraz językowe. Natomiast dorośli mieszkańcy Warszawy mogą wziąć udział w warsztatach wokalno-muzycznych.

Piąty Wymiar to Miejsce Aktywności Lokalnej znajdujące się na terenie centrum handlowego Atrium Promenada. Centrum handlowe we współpracy z organizacjami społecznymi, lokalnymi firmami oraz pasjonatami różnych dziedzin organizuje w nim regularne zajęcia i warsztaty, wspólne sąsiedzkie przedsięwzięcia, które wspierają rozwój, rozbudzają zainteresowania oraz zwiększają świadomość kulturalną, artystyczną i naukową wśród dzieci i dorosłych.

Kreatywna przestrzeń stworzona w Atrium Promenada jest także miejscem spotkań lokalnej społeczności. Mieszkańcy Pragi i okolicznych dzielnic mają możliwość spędzenia w niej wolnego czasu. To idealne miejsce na spotkania sąsiedzkie, oddanie się lekturze, rozegranie kilku rund w gry planszowe czy poznaniu nowych przyjaciół. W czasie wolnym od zajęć, miejsce jest udostępniane stowarzyszeniom czy fundacjom do organizacji spotkań czy wykładów.

Od czerwca w Piątym Wymiarze ponownie odbywają się cykliczne zajęcia dla dzieci i dorosłych. W harmonogramie rodzice odnajdą warsztaty, podczas których pobudzana jest kreatywność i rozwijane zdolności plastyczno-muzyczne u najmłodszych, takie jak gordonki, rytmika czy warsztaty malowania. Nowością w ofercie Piątego Wymiaru są Bajkowe Popołudnia dla maluchów powyżej 2 lat. Opowiadane historie mają mieć charakter terapeutyczny – dzieci poznają kulturę, obyczaje, historię, uczą się rozumieć świat, w którym żyją, a także rozwijają wyobraźnię i pogłębiają swoje zainteresowania. Natomiast dorośli mogą wziąć udział w rehabilitacji oddechowej poprzez śpiew, której celem jest odstresowanie oraz poprawa stanu zdrowia. Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Piąty Wymiar znajduje się na poziomie +2 centrum handlowego Atrium Promenada. Przestrzeń jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 11.00-17.00, wtorki i czwartki w godzinach 17.00-20.00, a w soboty w godzinach 11.00-19.00.


O Atrium Promenada

Atrium Promenada z powierzchnią blisko 90 tys. mkw. jest jednym z największych centrów handlowych w Polsce oraz modową wizytówką prawobrzeżnej części stolicy. Budynek centrum, położony w samym sercu warszawskiej Pragi Południe, swoim wyglądem nawiązuje do koncepcji Grand Magasin, znanej z najlepszych galerii handlowych Londynu czy Paryża.

W Atrium Promenada znajduje się ponad 140 sklepów i lokali usługowych. Portfolio centrum handlowego tworzą największe światowe brandy. Goście centrum znajdą tutaj tak prestiżowe marki, jak: Calvin Klein Jeans, Guess, Tous, Zara, United Colors of Benetton, Vistula, Bytom, Max Mara Weekend, LIU JO, Marella, Olsen, Royal Collection, Tru Trussardi, Wittchen, Pandora, Apart, W. Kruk, Sephora, Douglas, The Body Shop, , L’Occitane, iSpot czy Rosenthal. To właśnie tutaj swój flagowy salon otworzyła sieć H&M oraz TK Maxx. Klienci centrum mogą również zrobić zakupy w najnowocześniejszym hipermarkecie Carrefour PRO z bogatą ofertą produktów premium. W obiekcie mieści się także przychodnia centrum medycznego Enel-Med, salon Amari SPA, Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris, klub Zdrofit i 13-salowe kino Cinema City. Do dyspozycji klientów jest również nowoczesny food court Republika Smaku z bogatą ofertą popularnych konceptów restauracyjnych serwujących zróżnicowane, starannie dobrane menu z różnych stron świata.

Piąty Wymiar

Atrium Promenada to również miejsce spotkań i rozwoju, przyjazne rodzinom z dziećmi i seniorom. Piąty Wymiar mieszczący się na drugim piętrze galerii, to unikatowa przestrzeń powstała z myślą o aktywnościach skierowanych do lokalnej społeczności. We współpracy z organizacjami społecznymi, lokalnymi firmami oraz pasjonatami różnych dziedzin organizowane są w niej zajęcia i warsztaty, wspólne sąsiedzkie przedsięwzięcia, które wspierają rozwój, rozbudzają zainteresowania oraz zwiększają świadomość kulturalną, artystyczną i naukową wśród dzieci i dorosłych.

Atrium European Real Estate Limited

Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów i nieruchomości handlowych w Europie Środkowej. Na dzień dzisiejszy w portfolio Grupy znajduje się 26 aktywów zlokalizowanych w czterech krajach: Polsce, Czechach, Słowacji oraz w Rosji, o łącznej wartości rynkowej 2,5 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej ponad 809 000 mkw. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS.

W styczniu 2020 r. Atrium ogłosiło nową strategię dywersyfikacji swojego portfela poprzez inwestowanie i zarządzanie mieszkaniami na wynajem, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy.

Exit mobile version