Ruszyła budowa centrum logistycznego Mountpark Wrocław

Fot. Materiały prasowe

Prace nabierają rozpędu – na terenie budowy nowego kompleksu magazynowo-logistycznego Mountpark Wrocław pojawiła się już pierwsza kolumna. Inwestycja ta ma sprostać systematycznie rosnącemu zapotrzebowaniu Dolnego Śląska na krajowe i regionalne centra usług dystrybucyjnych.

Pojawienie się pierwszej kolumny oficjalnie rozpoczyna budowę nowego kompleksu. Jej zakończenie planowane jest późną jesienią tego roku.

Rozpoczęcie budowy pierwszego etapu Mountpark Wrocław jest dla całej firmy dużym wydarzeniem. Projekt inwestycji został opracowany zgodnie z wysokiej jakości specyfikacją techniczną, która sprawdziła się w naszych inwestycjach zrealizowanych w Europie Zachodniej – podkreśla cytowany w komunikacie wydanym przez Mountpark Logistics Piotr Michalski, dyrektor w Mountpark.

Dodaje też, że Wrocław jest doskonałą lokalizację pod względem logistycznym.

Powierzchnia pierwszego etapu inwestycji to 34 892 mkw., zaś jej całkowity rozmiar ma wynieść 140 tys. mkw.

Inwestycja ma sprostać systematycznie rosnącemu zapotrzebowaniu regionu Dolnego Śląska na krajowe i regionalne centra usług dystrybucyjnych. Jej położenie przy węźle Pietrzykowice na autostradzie A4 ma zapewnić najemcom połączenie z głównymi szlakami komunikacyjnymi, jak również z niemiecką oraz czeską granicą.

O Mountpark Logistics

Mountpark Logistics EU Sarl jest spółką joint venture pomiędzy USA a Realco-Europe Holdco, BV i Mountpark Finco Sarl, która powstała, aby rozwijać obiekty logistyczne w całej Europie, ze szczególnym uwzględnieniem rynków Wielkiej Brytanii oraz Europy Zachodniej i Środkowej.

Exit mobile version