W Magnolia Park można bezpłatnie oznakować rower

Fot. Materiały prasowe

Akcja odbędzie się jutro (13.08) pod Magnolia Park, gdzie dostępne są także udogodnienia dla rowerzystów w postaci dwóch samoobsługowych stacji naprawczych. Jej celem jest zabezpieczenie rowerów przed kradzieżą.

Policja ostrzega, że lato to najgorętszy czas kradzieży jednośladów. Uchronić przed tym może jednak prewencja.

Jeśli złodziej będzie miał do wyboru rower oznakowany i nieoznakowany, to wybierze ten drugi. Nawet w przypadku zerwania naklejki z numerem, wciąż pozostaje jeszcze numer napisany tajnopisem, wpisany również do policyjnej bazy danych – zapewnia Łukasz Raczkowski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Jeśli jednak złodziej mimo wszystko pokusi się na naszą własność, to dzięki rejestracji wzrasta prawdopodobieństwo odnalezienia roweru, a także ustalenia jego właściciela.

Zabezpiecz swoją własność

Rower można oznakować w każdym komisariacie, trzeba się jednak wcześniej umówić. Można to także zrobić bez wcześniejszego przygotowania w punktach, które współpracują z policją w ramach programu „Twój rower – Twoja własność”. Jednym z nich jest centrum handlowe Magnolia Park, które po raz kolejny włącza się do akcji. Najbliższa okazja na bezpłatne oznakowanie roweru już jutro.

Jak oznakować rower? Trzeba z nim przyjść między 12.00 a 16.00 pod Magnolia Park. Należy ze sobą wziąć dowód osobisty i dowód zakupu roweru, a następnie wypełnić krótki formularz z danymi osobowymi. W tym czasie policjanci oznaczą rower za pomocą niewidocznego markera oraz naklejki z numerem identyfikacyjnym, wpisanym do policyjnej bazy, właściciel roweru otrzyma zaś dokument potwierdzający jego prawo do pojazdu.

Fot. Materiały prasowe

Sam naprawisz usterkę

Kradzieże to nie jedyny problem, przed którym stoją użytkownicy rowerów. Kolejnym są niespodziewane usterki. Można je naprawić na samoobsługowej stacji naprawczej. Dwie są na ulicy Legnickiej, pod centrum handlowym Magnolia Park. Mają stojak serwisowy, pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów oraz zestaw narzędzi, m.in. wkrętaki, imbusy i klucze. Często są też oklejone kodami QR z instrukcjami napraw najczęstszych usterek – wystarczy zeskanować kod za pomocą smartfona. Dostępne są całodobowo i bezpłatnie. 

Widzimy, jak wielu wrocławian przyjeżdża do nas na rowerach, dlatego systematycznie rozbudowujemy infrastrukturę. Mamy kilkadziesiąt stojaków, a teraz do jednej stacji naprawczej, którą odnowiliśmy, dołącza druga od strony sklepu Decathlon – wyjaśnia Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor centrum handlowego Magnolia Park. – Co ważne, ze stacji mogą skorzystać nie tylko rowerzyści, aby naprawić usterkę; można w nich także napompować koła od wózków dziecięcych – dodaje.

Exit mobile version