„Uzyskaliśmy poziom oszczędności energii w naszych centrach porównywalny ze zużyciem jej przez ok. 150 domów jednorodzinnych”- mówi Elżbieta Urbańczyk, Metro Propeties

Urszula Szewczyk: Czy ekologia to ważny element działalności centrów handlowych należących do Metro Properties?

Elżbieta Urbańczyk, Dyrektor Działu Zarządzania Środowiskiem i Infrastrukturą Techniczną, Metro Properties: Ekologia to ważny element naszej bieżącej działalności, na stałe wpisany w strategię zarządzania centrami M1 i każdym innym obiektem, który zostanie nam powierzony do prowadzenia. To zarówno szereg drobnych aktywności, wspierających ekosystem roślin i zwierząt, jak również działania wprowadzone dla poszanowania środowiska naturalnego, które przekładają się na konkretne korzyści finansowe.

W marcu tego roku rozpoczęliśmy proces certyfikacji Breeam In-Use wszystkich dziewięciu centrów  handlowych M1. Planujemy zakończyć certyfikację pod koniec roku 2021. Poza tym Metro Properties po raz trzeci uzyskało świadectwo efektywności energetycznej tzw. „Białe Certyfikaty” dla modernizowanych obiektów.

Dalsza część komentarza dostępna jest w naszym nowym serwisie informacyjnym, który poświęcony jest ekologii w biznesie – Ekobiznes.pl – zapraszamy do poznania go!

Wywiad z Elżbietą Urbańczyk publikujemy w ramach naszego autorskiego cyklu „Ekotydzień Branży Retail”. 

Exit mobile version