Kolejne centra handlowe wspierają akcję szczepień

Do akcji szczepień w centrach handlowych dołączyły właśnie galerie Gemini Park Bielsko-Biała i Gemini Park Tarnów. W obu obiektach działają już punkty, w których można zaszczepić się przeciwko Covid-19.

Z informacji przekazanych przez Polską Radę Centrów Handlowych wynika, że centra handlowe coraz chętniej włączają się w akcję szczepień. Wspiera ją ponad 100 obiektów, które miesięcznie odwiedza ok. 27 mln osób. Do końca lipca utworzono natomiast 30 punktów szczepień w galeriach.

Galerie handlowe są niezwykle blisko lokalnych społeczności. W wielu miastach znajdują się wręcz w centrum ich życia. Dlatego naturalną rzeczą jest, aby wspierać te społeczności, zwłaszcza w dobie COVID-19. W tym przypadku ułatwiając dostęp zarówno do samej szczepionki, jak i do rzetelnej informacji zdrowotnej oraz akcji szczepieńmówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

Pod tym względem nie jest to nic nowego. Obiekty handlowe od lat wspierają akcje prozdrowotne i profilaktyczne, skutecznie docierając z nimi do mieszkańców. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Dane, jakie stale spływają z galerii, w których działają punkty szczepień, pokazują, że Polacy chętnie decydują się na szczepienie w takich lokalizacjach – dodaje.

W ostatnim czasie swoje punkty szczepień utworzyły Gemini Park Bielsko-Biała i Gemini Park Tarnów. Bielski został stworzony wspólnie z Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalem Miejskim w Bielsku-Białej, tarnowski działa natomiast w znajdującej się w galerii aptece „Apteka Twoje Leki”.

W obu punktach szczepionki są dobrowolne i bezpłatne. Na miejscu można także uzyskać unijny certyfikat COVID, uprawniający m.in. do podróżowania. Punkty mają także uproszczone procedury rejestracji – nie trzeba się wcześniej umawiać ani zapisywać. Wystarczy przyjść z dokumentem tożsamości i na miejscu wypełnić obowiązkowy formularz.

Punkt w Gemini Park Bielsko-Biała funkcjonuje już blisko 3-tygodnie i dzięki współpracy ze szpitalem cieszy się dużym zaufaniem społecznym. W tym czasie szczepionkę podano tu blisko 500 chętnym – informuje Marcin Ochmański, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Bielsko-Biała.

W gronie tym znaleźli się zarówno mieszkańcy Bielska-Białej i okolic, jak również – co szczególnie cieszy – przyjezdni, spędzający wakacje w Beskidach. Odwiedzający galerię do wyboru mają dwie szczepionki – jednodawkową Johnson&Johnson, a także dwudawkową Pfizer – dodaje.

Ochmański podkreśla, że decyzja o otwarciu punktu była oczywista.

Od ponad dekady działamy lokalnie na rzecz edukacji prozdrowotnej, współpracując z lokalnymi instytucjami i placówkami. Podobnie jest i tym razem. Dzięki partnerstwu z BCO-SM chętni na szczepienie trafią pod opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego, ale w miejscu, które być może nie stresuje tak jak szpital. To zachęca, ale także przekonuje wielu dotąd nieprzekonanych – wyjaśnia przedstawiciel galerii.

Nieprzekonanych w Bielsku-Białej wciąż jest wielu. Z przytoczonych danych wynika, że w gminie Bielsko-Biała zaszczepionych jest obecnie nieco połowa mieszkańców.

Statystyki wciąż są alarmujące, dlatego tak istotne jest, aby stale przypominać o tym, jak ważne jest szczepienie – i to zarówno mieszkańcom regionu, jak i turystom. Stworzony przez nas punkt, ma to ułatwić – mówi Ochmański.

Jak wygląda sytuacja w Gemini Park Tarnów, gdzie szczepienia trwają od 11 sierpnia? Z informacji przekazywanych przez koordynatorów szczepień wynika, że każdy dzień przynosi tam coraz większą liczbę osób zgłaszających się na szczepienia, a tylko w ciągu pierwszego tygodnia wykonano ich już kilkadziesiąt.

Mieszkańcy Tarnowa mogą wybierać pomiędzy szczepionką firmy Johnson&Johnson oraz Pfizer.

Punkt w Gemini Park Tarnów jest jednym z nielicznych w mieście, który działa w aptece. Został on odpowiednio wyposażony w sprzęt medyczny, spełnia też wszystkie warunki organizacyjno-techniczne. Zatrudnia też wykwalifikowany personel medyczny, mający uprawnienia do przeprowadzania szczepień.

Wspierając akcję szczepień połączyliśmy siły z naszym najemcą. „Apteka Twoje Leki” działa u nas od lat. To miejsce cieszące się zaufaniem, często odwiedzane przez mieszkańców okolicznych osiedli, w tym także przez młodzież i seniorów. Znacznie ułatwia to dotarcie z akcją do sporego grona osób, w tym także do tych, którzy do tej pory się wahali. Dla wielu osób zaszczepienie się w aptece może być po prostu wygodne – informują przedstawiciele Gemini Park Tarnów.

Ułatwienia w kwestii szczepień są w Tarnowie szczególnie istotne, a to ze względu na fakt, że w pełni zaszczepionych jest tam mniej niż 50 proc. mieszkańców.

Materiały prasowe

O Gemini Holding Sp. z o.o.

Gemini Holding Sp. z o.o. polska firma deweloperska z ponad 25 letnim doświadczeniem na rynku i dziesiątkami zrealizowanych z sukcesem inwestycji w kraju. Gemini Holding to obecnie jedna z dynamiczniej rozwijających się firm deweloperskich w Polsce i godny zaufania partner biznesowy. W portfolio holdingu znaleźć można dziś 3 popularne centra handlowe Gemini Park – Gemini Park Bielsko-Biała, Gemini Park Tarnów oraz Gemini Park Tychy.

Exit mobile version