Galeria Echo świętuje urodziny

Materiały prasowe

Istnieje od blisko 20 lat, a od 10 w zupełnie nowej odsłonie. Galeria Echo, bo o niej mowa, na stałe wpisała się w krajobraz Kielc. Tylko w ciągu ostatniej dekady odwiedziło ją prawie 100 mln klientów i zorganizowano prawie 1000 wydarzeń.

Galeria Echo powstała w 2002 roku jako pierwsze centrum handlowe nowej generacji w Kielcach. Po przebudowie, która zakończyła się w 2011 roku, Galeria Echo powiększyła swoją powierzchnię najmu do 71,5 tys. mkw, stając się największym tego typu obiektem w województwie świętokrzyskim.

Pierwsze nowoczesne centrum w mieście

Obecnie inwestycja mieści ok. 250 różnego rodzaju sklepów popularnych polskich i światowych marek, punktów usługowych, studio fitness oraz kręgielnię. W obiekcie znajduje się również nowoczesne kino Helios z siedmioma klimatyzowanymi salami wyposażonymi w wysokiej jakości sprzęt i dźwięk cyfrowy.

Galeria Echo była pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w mieście i miała niekwestionowany wpływ na zmianę świadomości mieszkańców Kielc oraz całego regionu. Stała się wizytówką miasta, motorem napędowym kolejnych zmian i rozwoju województwa świętokrzyskiego, a mimo upływającego czasu, wciąż utrzymuje pozycję lidera. Przebudowa centrum w 2011 roku była kluczowym momentem zarówno w historii obiektu, jak i lokalnej społeczności. Cieszymy się, że już od dekady możemy zapewniać naszym klientom niezapomniane wrażenia i doświadczenia – zarówno podczas zakupów, jak i licznych wydarzeń, które miały miejsce właśnie na terenie Galerii Echo – komentuje Grzegorz Czekaj, dyrektor Galerii Echo.

W ciągu ostatniej dekady Galerię Echo odwiedziło prawie 100 mln klientów. Zorganizowano w tym czasie ponad 900 różnych wydarzeń i eventów dla dorosłych i najmłodszych kielczan. Od wymiany książek po wydarzenia sportowe, wernisaże, koncerty i warsztaty artystyczne dla różnych grup wiekowych.

Jako ważny element w historii Galerii Echo przedstawiciele obiektu wskazują działania charytatywne – akcje dobroczynne, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Malowana Niedziela, „VIP-y malują bombki” czy Akcja z Aniołem. Zebrano w nich ok. 500 tysięcy złotych na wsparcie najbardziej potrzebujących.

Branża doceniła zmiany

Przedstawiciele obiektu zwracają uwagę, że przeprowadzone przed dekadą zmiany doceniła zarówno branża, jak i klienci. W 2011 roku galeria zyskała uznanie na arenie międzynarodowej, zwyciężając w kategorii „Best enlarged retail development” w prestiżowym konkursie MAPIC Awards. Rok później rozbudowa Galerii Echo została doceniona w konkursie Polskiej Rady Centrów Handlowych.

O wyjątkowości Galerii Echo świadczą przede wszystkim ludzie – rosnąca frekwencja odwiedzających nas gości, najemcy, którzy zostali z nami przez lata i ci, którzy podpisali niedawno umowy, widząc nasz potencjał, a także osoby, które na co dzień dbają o prawidłowe funkcjonowanie naszego centrum. Z tego miejsca chciałem serdecznie podziękować całemu zespołowi Galerii Echo, który przez wszystkie te lata wkładał mnóstwo zaangażowania i serca w pracę – to dzięki Wam możemy się ciągle rozwijać i umacniać naszą pozycję – podsumowuje Grzegorz Czekaj.

Exit mobile version