TUF RE wybuduje park handlowy dla Kępna i okolic

Fot. TUF RE

Spółka TUF RE rozpoczyna realizację pierwszego parku handlowego w powiecie kępińskim. W Pasażu Kępińskim znaleźć ma się blisko 20 lokali pod sklepy zarówno polskich jak i zagranicznych marek. Operatorem spożywczym będzie Lidl.

Obiekt o powierzchni ok. 11 tys. mkw. GLA będzie największym parkiem handlowym zrealizowanym do tej pory przez warszawskiego dewelopera.

W Pasażu Kępińskim znaleźć ma się 18 lokali pod sklepy sieciowych polskich i zagranicznych marek. W ofercie obiektu znajdą się sklepy odzieżowe, obuwnicze, sportowe, dyskonty wielobranżowe, drogeria, czy elektromarket. Operatorem spożywczym będzie sieć Lidl.

Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że w ramach naszej strategii inwestycyjnej, wybudujemy dla mieszkańców Kępna, Baranowa i całego powiatu, nowoczesny park handlowy z komplementarną ofertą handlowo-usługową. Od kilku lat z powodzeniem staramy się wzbogacać tkankę handlową w miastach powiatowych, które dotychczas były pomijane. Dla nas inwestycja w tym regionie jest priorytetowa, bo wiemy, że w mieście podejmowano już próby realizacji obiektów handlowych, ale ostatecznie żaden projekt nie został dokończony. Liczymy na to, że nowy park handlowy będzie ważnym miejscem dla lokalnej społeczności, w którym znajdzie się szeroka oferta marek oferujących m.in. odzież, obuwie, artykuły sportowe, produkty związane z kulturą i rozrywką, a także sklepów dyskontowych, elektromarketu, drogerii oraz jedynego w regionie sklepu popularnej sieci spożywczej Lidl. W ten sposób mieszkańcy Kępna i Baranowa nie będą musieli pokonywać 60-70 kilometrów do Kalisza i Wrocławia żeby zrobić większe zakupy – podkreśla cytowany w komunikacie prasowym Fabian Eryk Barbarowicz, Wspólnik Zarządzający w TUF RE Polska.

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu inwestycji, bardzo dobrze rozpoznaliśmy lokalny rynek handlowy i siłę nabywczą mieszkańców. Podobno w powiecie kępińskim na 56 tysięcy mieszkańców, aż 115 jest milionerami. Znaczna część z nich mieszka w gminie Baranów, która graniczy z Kępnem i jest jedną z najzamożniejszych gmin w Wielkopolsce. Warto podkreślić, że miasto i okolica bardzo szybko się rozwija. Tutaj wciąż budowane są nowe osiedla mieszkaniowe, a w sierpniu br. została oddana do użytku obwodnica Kępna leżąca w ciągu budowanej trasy S11 – dodaje.

Znakomity dojazd do parku handlowego

Władze gminy Baranów zwracają uwagę na znakomity dojazd do parku handlowego.

Plan wybudowania obiektu handlowego, w miejscu wybranym przez TUF RE i sieć Lidl, został uwzględniony w bieżących i przygotowywanych inwestycjach Gminy Baranów, stąd mieszkańcy naszej gminy oraz Kępna i okolic, będą mieli zagwarantowany znakomity dojazd do parku handlowego dzięki nowo budowanej obwodnicy Baranowa. Planowana inwestycja zrewitalizuje istniejące tereny wzdłuż DK11 i znacząco poprawi jakość zagospodarowania tego obszaru. – mówi Bogumiła Lewandowska-Siwek, wójt gminy Baranów.

Pasaż Kępiński będzie największym projektem, który do tej pory spółka TUF RE zrealizowała. W lipcu br. pozyskaliśmy działkę pod inwestycję i od razu rozpoczęliśmy proces komercjalizacji. Swój sklep w nowym parku handlowym otworzy LIDL – czołowy operator spożywczy w Polsce. Będzie to lokal o powierzchni ok. 2 tys. mkw. Cały czas prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkunastoma najemcami z różnych segmentów. Niestety ze względu na pewne zobowiązania nie mogę na razie podać ich nazw. Na pewno dołożymy wszelkich starań, aby oferta parku spełniła oczekiwania i trafiła w gusta mieszkańców Kępna, Baranowa i okolic – podkreśla Fabian Eryk Barbarowicz.

Pasaż Kępiński ma ruszyć w 2023 roku.

 

Spółka TUF Real Estate wywodzi się z grupy przedsiębiorstw działających pod marką TUF. W skład grupy TUF wchodzą spółki z branży ubezpieczeń, healthcare, fitness, oraz start-upy technologiczne. Spółka TUF RE jest inwestorem trzech parków handlowych: Pasażu Chełmińskiego, Pasażu Warmińskiego i Pasażu Golubsko-Dobrzyńskiego.

Exit mobile version