Kaufland przeznaczy 3 mln zł na dodatki za pracę w niedzielę

Pieniądze otrzymają nie tylko pracownicy marketów

Materiały prasowe

Pracownicy sieci Kaufland otrzymają dodatek za pracę w niedziele. Na dodatkową gratyfikację sieć przeznaczy łącznie ok. 3 mln zł. Środki otrzymają nie tylko zatrudnieni w marketach, ale też personel magazynów, który przygotowuje i realizuje niedzielne dostawy do marketów.

Kaufland przypomina w komunikacie prasowym, iż w związku z nieustannie rosnącą liczbą placówek otwieranych w niedziele przez konkurencyjne sieci handlowe, jako jeden z z ostatnich uczestników rynku, podjął decyzję o otwarciu wszystkich sklepów w niedziele niehandlowe (wyjątkiem jest placówka w Zielonej Górze, przy ul. Energetyków).

Sieć postanowiła wynagrodzić swoim pracownikom konieczność pracy w niedziele, dlatego od października wprowadzono dodatek za pracę we wszystkie niedziele, także te niehandlowe. Kaufland przeznaczy w tym celu łącznie ok. 3 mln zł do końca roku budżetowego.

Dodatkową korzyścią dla zatrudnionych świadczących pracę w niedziele jest możliwość wyboru zmian według własnych preferencji oraz odbiór dnia wolnego w dogodnym dla siebie terminie, najpóźniej do końca każdego miesiąca.

Dodatek tylko na chwilę?

Decyzja dotycząca otwarcia sklepów w niedziele nie była dla nas łatwa, jednak placówki nieprowadzące handlu przez siedem dni w tygodniu są narażone na utratę klientów. Priorytetem sieci Kaufland jest utrzymanie stabilnych miejsc pracy i zapewnienie pracownikom atrakcyjnych warunków adekwatnych do zaangażowania, dlatego podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu nowego dodatku dla pracowników pracujących w niedziele. Zostanie on utrzymany aż do momentu wejścia w życie nowelizacji ustawy ograniczającej możliwość handlu w niedziele – podkreśla cytowana w komunikacie Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Sieć zwraca uwagę, że oferowane przez nią wynagrodzenia należą do jednych z najbardziej konkurencyjnych w sektorze handlu detalicznego. Osoby zatrudnione na stanowisku kasjer-sprzedawca mogą liczyć na pensję w wysokości do 4 100 zł brutto miesięcznie. W przypadku osoby zatrudnionej na stanowisku lidera zespołu wynagrodzenie wynosi do 5 650 zł brutto miesięcznie.

Wspomniana przez nowelizacja ustawy ograniczającej możliwość handlu w niedzielę zakłada, że sieci handlowe prowadzące działalność w niedziele niehandlowe w związku z uzyskaniem statusu placówki pocztowej, nie będą mogły korzystać już z tej „furtki”. Nowela została niedawno przyjęta przez Sejm, na najbliższym posiedzeniu zajmie się nią Senat.

Exit mobile version