EDS Retail Park przejmie 6 dawnych sklepów Tesco

Za komercjalizację wszystkich obiektów odpowiedzialna będzie zewnętrzna firma Colliers

Fot. Unsplash

EDS Retail Park rozszerza swoje portfolio parków handlowych. Inwestor właśnie wygrał konkurs ofert na zakup 6 sklepów od Tesco. W planie ma realizację nowoczesnych parków handlowych o łącznej powierzchni 29 473 GLA.

W czerwcu 2020 roku Tesco poinformowało, że sprzedaje swój polski oddział. Brytyjska sieć supermarketów uznała, że lepiej skoncentrować się na bardziej perspektywicznych dla niej rynkach w regionie Europy Środkowej. Znacznie lepiej niż w Polsce radzi sobie bowiem w Czechach, na Węgrzech i Słowacji. W związku z podjętą decyzją, Tesco prowadzi stałe działania mające na celu sprzedaż jej dotychczasowych punktów na terenie Polski.

Więcej: Netto otwiera kolejne sklepy po Tesco

Oczekiwane parki handlowe

W ostatnim postępowaniu przetargowym udział wziął gdański deweloper EDS Retail Park. Wygrane w przetargu lokalizacje to: Bolesławiec, Żywiec, Malbork, Krasny Staw, Krapkowice i Kościan. Głównym operatorem spożywczym będzie właściciel sieci sklepów Netto, jednak trwają obecnie również zaawansowane z rozmowy z druga firmą – innym znanym operatorem spożywczym. Spółka na tym etapie nie udziela informacji o jej nazwie.

Cieszymy się, że zaproponowane przez warunku pozwoliły zwyciężyć w przetargu, dzięki czemu możemy dalej realizować ambitne plany rozwoju Spółki, oddając do użytku kolejne powierzchnie handlowe. Jest to kolejny etap zwiększania ilości oddawanych do użytku kompaktowych parków handlowych, które najszybciej wpisują się w krajobraz mniejszych miejscowości i są oczekiwane przez społeczności lokalne – komentuje Michał Nowak, Prezes Zarządu EDS Retail Park. 

Obecnie trwają prace przygotowawcze. Za komercjalizację wszystkich obiektów odpowiedzialna będzie zewnętrzna firma Colliers.

 

Exit mobile version