Wystawa Grand Press Photo 2021 dostępna w Blue City

Centrum jest partnerem warszawskiej wystawy miejskiej

Jak wygląda Blue City w środku?

W Blue City odbędzie się wystawa Grand Press Photo

Wystawa Grand Press Photo 2021 zawiera 272 najlepszych zdjęć prasowych z tegorocznej edycji konkursu. Zdjęcia będzie można obejrzeć od 13 do 23 marca w centrum handlowym Blue City. Galeria jest partnerem wystawy miejskiej w Warszawie.

Wystawa Grand Press Photo w Blue City przedstawia najlepsze fotografie prasowe roku

Grand Press Photo jest ogólnopolskim konkursem fotografii prasowej, którego organizatorami są magazyn „Press” i Fundacja Grand Press. W Blue City zaprezentowane zostaną 272 fotografie: 44 zdjęcia pojedyncze, 10 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne oraz siedem zdjęć pojedynczych i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland.

Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Adama Lacha (Napo Images) przedstawiająca mężczyznę, który utknął w samochodzie. Znalazł się między kordonem policji a protestującymi przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył francuski fotoreporter, laureat nagród na najważniejszych konkursach fotograficznych na świecie, w tym World Press Photo 2020 – Romain Laurendeau. Oprócz niego w jury zasiadali: Anna Bedyńska, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz.

Przeczytaj także: Nowi najemcy znajdują miejsce w Blue City.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej trwa nieprzerwanie od 2005 roku. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Exit mobile version