Polacy planują zakupy kosmetyków w Rossmannie

Listonic przygotował „Ranking popularności sieci handlowych w Polsce” za 2021 rok

Logo i wejście do Rossmanna

Rossmann najchętniej wybieranym sklepem do zakupu kosmetyków

Jak wynika z danych Listonic, Rossmann jest najchętniej wybierany do zakupu kosmetyków. Aplikacja do tworzenia list zakupowych podała, że w 2021 roku konsumenci za jej pośrednictwem przygotowali 5,7 mln list produktów. Największa część użytkowników aplikacji, planowała zakupy kosmetyków w sieci Rossmann. Wpływ na to miały czynniki ekonomiczne.

Rossmann najchętniej wybierany do zakupu kosmetyków

Rossmann jest zdecydowanym liderem wśród drogerii – wynika z „Rankingu popularności sieci handlowych w Polsce” za 2021 rok przygotowanego przez Listonic. To aplikacja na smartfony, dzięki której szybko i łatwo można zaplanować swoje zakupy.

Aż 61 proc. Polaków przyznało w badaniu, że po kosmetyki najchętniej chodzi do drogerii. Z tego grona 92,6 proc. ankietowanych zadeklarowało, że kosmetyczne zakupy planuje właśnie w Rossmannie. Drugie w raporcie było Hebe, którego udział w listach zakupowych wyniósł 4,34 proc. Trzeci był Super-Pharm z udziałem 2,19 proc.

Przeczytaj także: Rossmann przekazuje darmowe podpaski dla szkół.

Raport przygotowano po raz siódmy. Zweryfikowano w nim 5,75 mln list zakupowych w 2021 r., z czego 780 tys. zawierało nazwy sieci handlowych. Z aplikacji regularnie korzysta 200 tys. użytkowników. Ponad 26 tys. z nich wskazało w badaniu swoje preferencje dotyczące sieci sprzedaży.

Rossmann najchętniej wybierany do zakupu kosmetyków

 

Exit mobile version