Multi utrzymuje tempo komercjalizacji: kolejny kontrakt na 9,5 tys. mkw podpisany w Poznaniu

Hipermarket Carrefour pozostaje w Galerii Pestka w Poznaniu na podstawie umowy z Multi Poland

Frederic Rouleau Country Asset Manager Multi Poland

Frederic Rouleau Country Asset Manager Multi Poland. Carrefour pozostaje w Galerii Pestka

Multi Poland przedłużyło umowę najmu z hipermarketem Carrefour zlokalizowanym w zarządzanej przez tę firmę Galerii Pestka w Poznaniu. Obiekt jest własnością Henley Investments, globalnej i szybko rozwijającej się firmy inwestycyjnej o ugruntowanej pozycji. Multi Corporation wraz z polskim oddziałem Multi Poland zarządza łącznie ponad 80 aktywami handlowymi w Europie i Turcji.

Carrefour przedłużył umowę najmu w Galerii Pestka w Poznaniu. Hipermarket Carrefour w tym obiekcie zajmuje 9 504 mkw. To już trzecia umowa na hipermarkety tej marki podpisana przez Multi Poland w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Multi Poland uczestniczył wcześniej w podpisaniu umów z Magnolia Park we Wrocławiu i Sarni Stok w Bielsku-Białej.

W ciągu ostatnich siedmiu lat uczyniliśmy z Galerii Pestka atrakcyjną lokalizację handlową w Poznaniu. Zadbaliśmy o prężny i zrównoważony miks najemców, który będzie nadal dobrze prosperować – mówi Frederic Rouleau, Country Asset Manager Multi Poland. – W tym czasie poszerzyliśmy ofertę handlowo-usługową o atrakcyjne marki sieciowe. Na rynku wciąż są lokalizacje, w których klasyczne hipermarkety wielkopowierzchniowe odnoszą sukces. Przykładem takiego sklepu jest właśnie Carrefour w Galerii Pestka. Znajduje się ona w pobliżu największych poznańskich osiedli mieszkaniowych. Tutejszy hipermarket to sklep spożywczy pierwszego wyboru dla okolicznych mieszkańców. Jestem przekonany, że przedłużenie umowy z Carrefour doprowadzi do konsekwentnego zwiększania atrakcyjności Galerii Pestka.

Bardzo cieszymy się, że udało nam się uzgodnić korzystne warunki przedłużenia umowy najmu dla naszego hipermarketu w Galerii Pestka. To już trzecia udana transakcja z Multi Poland w ostatnim czasie – mówi Agnieszka Prędka, Head of Asset & Lease Management w Carrefour Polska.  – Nasz sklep zbudował sobie silną pozycję na lokalnym rynku i ma wielu lojalnych klientów.

Multi Poland zarządza Galerią Pestka od 2014 r.

Multi Poland zarządza Galerią Pestka od 2014 roku. W 2021 roku nowy właściciel centrum Henley Investments przedłużył z Multi umowę na zarządzanie i komercjalizację obiektu o trzy lata.

Obecny klimat na rynku nieruchomości handlowych stanowi atrakcyjny punkt wejścia dla inwestycji w dobrze zlokalizowane i dobrze zarządzane nieruchomości – mówi Justin Meissel, Chief Investment Officer i Managing Director Europe w Henley Investments. – Nasz debiut inwestycyjny w Polsce w zeszłym roku z poznańską Galerią Pestka był okazyjnym przejęciem bez szerokiego przetargu i potwierdza, że Henley obecnie jest zainteresowany sektorem nieruchomości handlowych. Anchorami tej galerii są najemcy typu convenience: Carrefour i Bricomarche. Przede wszystkim galeria znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji w ramach swojego rynku. Umowa najmu z Carrefourem to kolejny dowód potwierdzający potencjał dobrej wartości tych aktywów.

Exit mobile version