Blue City zaprasza miłośników tradycyjnych smaków

Materiały prasowe

Odpowiednia dieta jest bardzo ważna dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego warto odwiedzić Jarmark Produktów Regionalnych, który zagości w Blue City od 13 do 16 października.

Na co dzień poszukiwanie naturalnych i wyjątkowych smaków może stanowić spore wyzwanie. Wszystko to, czego nie dostaniemy w zwykłych sklepach, dostarcza Jarmark Produktów Regionalnych. Miłośnicy naturalnej kuchni spróbują wyroby prosto od wytwórców i dostawców.

Jarmark oferuje szeroki wybór swojskich wędlin, świeżo uwędzonych ryb, serów krowich, kozich i góralskich oraz chrupiącego pieczywa na zakwasie, do którego serwowany jest smalec i kiszone ogórki.

Nie zabraknie też zdrowych, pysznych miodów z przydomowych pasiek i tegorocznych przetworów, w tym domowej roboty powideł, dżemów, grzybów i kiszonek.

Z kolei wielbicieli gotowych potraw powinny ucieszyć specjalne stragany z pierogami, naleśnikami, racuchami, kartaczami.

Wystawcy jarmarku oferują również produkty spoza granic Polski. Smakosze kuchni świata będą mogli nabyć greckie wino, oliwy i oliwki, specjały z Węgier i Włoch oraz azerbejdżańskie i tureckie słodkości, herbatę i kawę.

Warto pamiętać, że na jarmarkach w Blue City można nie tylko kupić naturalne produkty, ale porozmawiać również z ich wytwórcami o recepturach i lokalnej tradycji, według których przygotowują swoje wyroby.

Zobacz takżeBlue City organizuje wyjątkową atrakcję dla dzieci i miłośników pociągów

 

Exit mobile version