Grupa Muszkieterów ma nową powierzchnię magazynową w Panattoni Park Sosnowiec

Materiały prasowe

Grupa Muszkieterów podpisała umowę najmu blisko 13 tys. mkw powierzchni magazynowej w Panattoni Park Sosnowiec I. To kolejny element przyjętej w zeszłym roku Nowej Strategii Logistycznej, mającej na celu wsparcie dalszego rozwoju sieci Bricomarché oraz kanału e-commerce.

Inne istotne cele grupy to utworzenie zasobu magazynowego umożliwiającego sprawną realizację dostaw z bałtyckich portów do sklepów sieci na południu Polski.

Kierunek zmian w logistyce Muszkieterów został wypracowany przez zespół pracowników ITM Baza Poznańska Sp. z o.o., wyznaczając plan działań w logistyce grupy na kolejne pięć lat. Dzięki inwestycji ma powstać kilkadziesiąt nowych miejsc pracy, zaś okoliczne firmy wspierające usługi dla logistyki mają zyskać szansę na dalszy rozwój.

Nowy magazyn – niższe koszty

Nowy magazyn, położony przy sieci nowoczesnych dróg i autostrad, przyczynić ma się do znacznego obniżenia kosztów logistycznych poprzez skrócenie odległości do obsługiwanych sklepów, a także do poprawy jakości całościowego serwisu związanego z realizacją dostaw.

W perspektywie długoterminowej, dla Grupy Muszkieterów kluczowa jest możliwość dalszej rozbudowy obiektu w celu stałego poszerzania zasobu magazynowego, umożliwiającego istotne ograniczenie śladu węglowego oraz kosztów związanych z transportem.

Grupa Muszkieterów zapowiada wzrost jakości obsługi logistycznej

Zwiększanie naszych zasobów logistycznych i obecność w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach magazynowych ma strategiczne znaczenie w kontekście rozwoju Grupy Muszkieterów. Konsekwentnie dążymy do tego, by zagwarantować efektywną obsługę dynamicznie rosnącej sieci supermarketów spod szyldu Bricomarché, tak aby nasze sklepy otrzymywały szeroki wybór towarów w najkrótszym możliwym czasie. Poprzez współpracę z Panattoni uzyskaliśmy dostęp do nowoczesnej przestrzeni magazynowo-biurowej w świetnie skomunikowanej lokalizacji na południu Polski, co z pewnością przełoży się na wzrost jakości obsługi logistycznej i ostateczne zadowolenie naszych klientów – mówi Jacek Berger, Prezes Logistyki Grupy Muszkieterów w Polsce.

Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały nam, jak ważne jest planowanie długofalowe oraz zabezpieczenie ciągłości dostaw. Inwestując w kolejny magazyn, chcemy nie tylko reagować na bieżące zapotrzebowanie, ale również zabezpieczyć naszą sieć logistyczną na przyszłość – dodaje Berger.

O Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2020 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 7,8 mld złotych. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Grupa Muszkieterów jest regularnie nagradzana w licznych konkursach i rankingach, m.in. na Liście 500 dziennika „Rzeczpospolita”, czyli w zestawieniu największych firm w Polsce (45. pozycja w 2020 r.), w rankingu „1 000 największych firm w Polsce” przygotowanym przez „Gazetę Finansową” (47. miejsce w 2020 r.) czy rankingu Najwięksi money.pl (48. pozycja w 2021 r.). Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Exit mobile version