Proces konwersji Tesco w Netto na półmetku

Tylko w ostatnich 2 tygodniach Netto pojawiło się w 10 województwach

Fot. Materiały prasowe

Pół roku wystarczyło. Od maja do listopada br. Netto przejęło 150 sklepów po Tesco. Tym samym Netto proces konwersji znalazł się na półmetku.

Przypomnijmy, że wycofująca się z Polski sieć Tesco zawarła w czerwcu 2020 roku transakcję z Salling Group, właścicielem Netto. Zakłada ona, że 300 placówek Brytyjczyków zostanie przekształconych w sklepy Netto.

W marcu br. zgodę na przejęcie części polskiego biznesu Tesco przez Salling Group wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Pierwsze konwertowane sklepy zostały otwarte w maju. 18 listopada otwarto sklep numer 150. Tym samym proces konwersji znalazł się na półmetku.

„Zakończymy szybciej niż planowaliśmy”

 Proces konwersji sklepów Tesco na Netto przebiega sprawnie. Od połowy października otwieramy tygodniowo więcej sklepów niż początkowo zakładaliśmy – podkreśla cytowany w komunikacie prasowym Jerzy Tymofiejew, Chief Investment Officer w Netto Polska.

W efekcie już teraz osiągnęliśmy cel przyjęty na końcówkę tego roku, czyli skonwertowanie 150 sklepów Tesco. Tym samym cały proces zakończymy szybciej niż planowaliśmy. To dla nas powód do dumy. Cieszymy się, że mieszkańcy coraz większej liczby polskich miast mogą korzystać z oferty Netto, która spotyka się z ich dużym zainteresowaniem – dodaje.

W ostatnich dwóch tygodniach Netto otworzyło swoje sklepy w dziesięciu województwach. Najwięcej nowych placówek zyskało województwo śląskie, gdzie powstały trzy nowe sklepy. Po dwa obiekty otwarto w województwach lubuskim, małopolskim, pomorskim i wielkopolskim.

Gdzie zadebiutowało Netto?

Sklepy Netto zadebiutowały m.in.w Dęblinie, Namysłowie, Miechowie czy w Swarzędzu. Najwięcej, bo aż 16 sklepów Netto funkcjonuje obecnie w Łodzi.

Łącznie w ofercie Netto znaleźć można 3000 produktów, z czego ok. 1000 produktów marek własnych. To m.in. „Prosto z zagrody” (wybór mięs pochodzenia wyłącznie polskiego w ekologicznych opakowaniach), „Hello Sensitive” (bezzapachowe, nie wykorzystujące barwników, hipoalergiczne produkty dla najmłodszych), Miletto (oparty na tradycyjnych recepturach nabiał) czy Premieur (wysokiej jakości wykwintne produkty takie jak sery, wędliny, owoce morza, kawy i słodkości).

Zobacz też: Nowe placówki Netto

Exit mobile version