Netto Polska z nowym CEO

Nowy szef będzie kontynuował proces transformacji sieci

Na początku przyszłego roku Hugo Mesquita obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego Netto Polska. Mesquita będzie odpowiedzialny za rozwój sieci Netto po przejęciu Tesco w Polsce. 

Przypomnijmy, że Netto jest obecnie w trakcie procesu konwersji. W jej ramach modernizuje i otwiera pod swoim szyldem około 250 sklepów Tesco. Jak pisaliśmy, przejęła je Salling Group w marcu br. na mocy transakcji zawartej w czerwcu 2020 roku. Operacja ta podwoi sieć Netto w Polsce, zwiększając ją do ok. 650 sklepów. 

Do kontynuacji procesu transformacji sieci Netto powołało na stanowisko Dyrektora Generalnego Hugo Mesquitę. Dotychczas pełnił on rolę Dyrektora Operacyjnego w Biedronce.

Jestem bardzo zadowolony, że pozyskaliśmy Dyrektora Generalnego, który doskonale rozumie Klientów i rynek dyskontów. Hugo posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu operacji na wielką skalę i osiąganiu wyników przy jednoczesnym traktowaniu współpracowników z szacunkiem – podkreśla cytowany w komunikacie prasowym Michael Løve, CEO Netto International.

Mesquita o nominacji

Mesquita dołączy do zespołu Netto w styczniu 2022 roku. 

Cieszę się z objęcia stanowiska Dyrektora Generalnego Netto Polska i czekam już na realizację zadań związanych z trwającą integracją 250 sklepów Tesco, ale także ze wzmocnieniem pozycji Netto na polskim rynku. Jest to wyjątkowa okazja i wierzę, że wraz z silnym zespołem, który obecnie tworzy firmę, będziemy w stanie wspólnie dokonać ogromnych zmian dla klientów i pracowników – mówi Mesquita.

Netto jest częścią grupy Salling, największego retailera w Danii. Salling Group zarządza obecnie ponad 1650 sklepami, zatrudniając łącznie ponad 55 tys. pracowników w Danii, Niemczech i w Polsce.

Zobacz też: Tydzień kuchni włoskiej w Netto

Exit mobile version