Salon Gomez w Forcie Mokotów

fort_mokotów_retail_journal

fort_mokotów_retail_journal

Industrialne, otoczone zielenią przestrzenie Fortu Mokotów urzekły firmę Gomez oferującą ubrania marek premium, która zdecydowała się w tym miejscu otworzyć swój salon. W głównym, odnowionym budynku Fortu nowy najemca zajął ponad 2600 mkw. powierzchni na dwóch poziomach. Loftowy charakter wnętrz dobrze wpasował się w lekką i luksusową koncepcję sklepów stacjonarnych Gomez. To kolejna po Red Bull firma, która dołączyła jeszcze wiosną do grona firm korzystających ze zrewitalizowanego kompleksu należącego do White Stone Development. 

Przestronne wnętrze salonu Gomez, dzięki dużym witrynom okiennym, tworzy klimat rodem z nowojorskiego loftu, jednocześnie łącząc wnętrze z zadrzewionym terenem wokół budynku. Styl lokalu świetnie koresponduje z otoczeniem XIX-wiecznych zabudowań Fortu udowadniając, że nowoczesna i komfortowa przestrzeń z powodzeniem może łączyć się z tak nieoczywistymi obiektami, a bogata historia tego miejsca jest wartością dodaną niemożliwą do uzyskania w klasycznych galeriach handlowych. Dzięki przemyślanym staraniom marki Gomez, mokotowska enklawa zyskała jeszcze jedno atrakcyjne dla odwiedzających miejsce. Z dala od miejskiego zgiełku, pośród zieleni, ale w lokalizacji dobrze skomunikowanej z centrum, oferującej też strefy relaksu i kultury.

Fort Mokotów ma szanse stać się bardzo modnym miejscem nadchodzących sezonów. Kilka minut drogi ze Śródmieścia, starego Mokotowa, Szczęśliwic czy kompleksu biurowców przy Domaniewskiej znajduje się ostoja ciszy i uspokajającej zieleni z niespotykaną loftową architekturą po pięknej rewitalizacji. Dla detalisty specjalizującego się w wymagających markach premium i luksusowych to przestrzeń wręcz idealna, tworząca zupełnie nową jakość na rynku mody i mapie miastamówi Jakub Kwiatkowski z Gomez.

Fort Mokotów to cztery hektary przestrzeni z terenami rekreacyjnymi, restauracjami, biurami, przestrzeniami eventowymi, pracowniami oraz galerią, w której znajduje się Fundacja sztuk wizualnych: Instytut Fotografii Fort.

Bardzo nas cieszy, że kolejna marka doceniła potencjał i urok Fortu Mokotów. To oryginalne miejsce przyciąga firmy i ludzi, którzy chcą zaznaczyć swoją indywidualność i oryginalność. Zielona enklawa w centrum Mokotowa przez lata była nieco odizolowana od reszty miasta. Dzięki temu zachował się niepowtarzalny klimat obiektu. Jednocześnie przeprowadzona rewitalizacja otworzyła to miejsce na świat i dała bardzo zróżnicowanej grupie najemców nowe możliwości kreowania przestrzeni. Fort oferuje obecnie zielone tereny rekreacyjne, powierzchnie do pracy o różnych formatach, wreszcie lokale gastronomiczne, eventownie czy studio fotograficzne. Na tym jednak nie koniec. Kolejne projekty są w drodze, którymi mamy nadzieję wkrótce zaskoczyć zarówno naszych najemców, jak i gościmówi Karolina Borkowska Dyrektor Fortu Mokotów.

White Stone jest polskim deweloperem specjalizującym się w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym, który stawia na wyjątkowość swoich obiektów – nietuzinkową architekturę, wysoką jakość wykonania. Zrewitalizowany kompleks Fort Mokotów oferuje 10 tys. mkw. przestrzeni w sześciu budynkach. Wyróżniają się one surowością, przemysłowym i militarnym charakterem. Ogromne znaczenie ma teren wokół nich. To stare drzewa z alejkami oraz potężny wał ziemny – pozostałość po carskich fortyfikacjach. Ta niezwykła przestrzeń znajdująca się w centrum Warszawy tuż przy ul. Racławickiej zapewnia łatwy dojazd: rowerem, komunikacją miejską, samochodem.

Fort rozbudza wyobraźnię. To dlatego skupia firmy i ludzi z branż kreatywnych: reklamy, architektury, filmu, fotografii, sztuki, mody, itp. Jest to zgodne z misją White Stone, bo deweloper chce stworzyć w Forcie Mokotów przestrzenie atrakcyjne i przyjazne dla ludzi twórczych, by stał się on enklawą kreacji biznesowej i artystycznej. Ideą miejsca jest rozwój – nie tylko obiektu, ale i odwiedzających oraz pracujących tu ludzi. Kompleks jest otwarty dla mieszkańców Warszawy i wszelkich gości.


O White Stone

Grupa kapitałowa White Stone znana jest w Polsce pod tą nazwą od 7 lat, ale korzenie jej działalności sięgają 1995 roku. Jako deweloper nowoczesnych nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych ma na koncie 73 zrealizowane projekty mieszkaniowe (ponad 2 000 mieszkań), 8 budynków komercyjnych i 78 000 mkw. powierzchni biurowej. Do realizacji deweloperskich grupy White Stone należą takie projekty jak: kompleksy apartamentowców przy ul. Biały Kamień i Chodkiewicza, Multimedialny Dom Plusa i zrewitalizowany Fort Mokotów w Warszawie. W strukturach grupy działa także firma realizująca projekty budowlane o rocznych obrotach sięgających 200 mln zł.

Exit mobile version