Greg Schementi zostanie Prezesem firmy Cresa

Ważne zmiany kadrowe w Cresa, największej na świecie firmie na rynku nieruchomości komercyjnych, świadczących usługi agencyjne na rzecz najemców. W lipcu przyszłego roku na czele firmy stanie Greg Schementi, lider na rynku reprezentacji najemców.

Firma podałała w komunikacie, że w lipcu przyszłego roku do jej kierownictwa dołączy Greg Schementi, lider na rynku reprezentacji najemców, posiadający wieloletnie doświadczenie w branży. Schementi obejmie stanowisko prezesa.

Greg jest liderem transformacji i jednym z najlepszych profesjonalistów w zakresie reprezentacji najemców. Będzie stanowić dla firmy doskonałe wsparcie w jej dalszym rozwoju i zapewni przygotowanie naszego zespołu i biur do optymalnej obsługi klientów i odnoszenia sukcesów – podkreśla cytowany w komunikacie Tod Lickerman, Dyrektor Generalny firmy Cresa. – Działalność na rynku nieruchomości ulega ciągłym zmianom, a zadaniem Grega będzie wykorzystanie dotychczasowych doświadczeń firmy, aby zapewnić płynne przejście do kolejnego etapu jej rozwoju – dodaje.

W komunikacie poinformowano również do czasu objęcia prezesury przez Schementi, nadzór strategiczny nad biurami firmy będzie sprawował wiceprzewodniczący Rady Dyrektorów Cresa i p.o. prezesa Thomas Birnbach. Następnie będzie z nim ściśle współpracował, przekazując mu swoje obowiązki.

Schementi dotychczas pełnił stanowisko prezesa ds. reprezentacji najemców w Ameryce Północnej i Południowej w firmie Cushman& Wakefield, gdzie odpowiadał za usługi w zakresie reprezentacji najemców i nadzorował działalność w zakresie doradztwa strategicznego, zachęt biznesowych i międzynarodowego biura wsparcia. Schementi skupiał się na tworzeniu rozwiązań i projektach związanych z obsługą klienta adresowanych do najemców powierzchni biurowych i przemysłowych. Wcześniej był odpowiedzialny za doradztwo na rzecz najemców i funkcje rozwoju biznesu w przedsiębiorstwach Equis, UGL i DTZ, poprzednikach Cushman& Wakefield.

Przyszły prezes Cresa – jak podano w komunikacie – jest aktywnym członkiem CoreNet Global. Uzyskał tytuł MBA w dziedzinie Statystyki i Zarządzania Operacyjnego na Uniwersytecie Południowej Kalifornii oraz tytuł BS w zakresie Finansów na Villanova University. Rozpoczął karierę jako doradca, realizując zlecenia w obszarze łańcucha dostaw, obejmujące m.in. modelowanie sieci, projektowanie obiektów, gospodarkę magazynową i planowanie produkcji.

Schementi posiada doświadczenie w zakresie tworzenia kompleksowych rozwiązań dotyczących nieruchomości dla przedsiębiorstw i instytucji państwowych, w tym w zakresie strategii zarządzania portfelem, zarządzania transakcjami, zarządzania projektami, administracji danych i zarządzania obiektami.


O Cresa

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Pomagamy najemcom osiągać jak najlepsze wyniki – wspieramy ich w umacnianiu pozycji na rynku, a także podnoszeniu jakości życia naszych klientów i pracowników. Usługi Cresa oferowane dla podmiotów z każdej branży obejmują zarządzanie transakcjami, workplacesolutions, zarządzanie projektami, doradztwo, zarządzanie najmem, rozwiązania technologiczne, usługi dotyczące rynków kapitałowych oraz rozwiązania w zakresie zarządzania portfelami. Zatrudniając ponad 1000 pracowników w ponad 80 biurach na całym świecie, Cresa współpracuje z najemcami w dowolnej lokalizacji. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie cresa.com.

Exit mobile version