Lidl otwarty również w niedzielę, ale czy na długo? Sieć komentuje

lidl_retail_journal_1

lidl_retail_journal_1

Od najbliższej niedzieli Lidl otwiera część swoich sklepów również w niedziele niehandlowe. W związku z planowanym uszczelnieniem ustawy o zakazie handlu, może się jednak okazać, że sieć będzie musiała na nowo zamknąć swoje placówki w tym dniu. Zwróciliśmy się do Lidla z prośbą o komentarz w tej sprawie.

Pod koniec sierpnia Lidl Polska poinformował, że w związku z rozwojem usług pocztowych od 5 września, część sklepów tej sieci będzie czynna także w niedziele niehandlowe. W praktyce oznacza to, że już od najbliższej niedzieli w placówkach Lidla, które otrzymały status placówek pocztowych będzie można odbierać przesyłki, jak również zrobić zakupy.

Decyzja to wynik działań konkurencji i oczekiwań klientów

Jako jedna z ostatnich sieci postanowiliśmy otworzyć część naszych sklepów w niedziele, aby najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Równość i transparentność uwarunkowań prawnych jest dla nas bardzo ważna. Do decyzji o otwarciu części placówek zostaliśmy zmuszeni w wyniku działań innych uczestników rynku. Ta zmiana poprzedzona była długotrwałymi wnikliwymi analizami wielu uwarunkowań, takich jak działania konkurentów oraz prośby i oczekiwania konsumentów – podkreśla cytowana w komunikacie prasowym sieci Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

Wierzymy, że to rozwiązanie wpłynie pozytywnie na komfort naszych klientów, którzy dopytywali o możliwość dokonywania zakupów w niedziele niehandlowe, jak również o usługi pocztowe. Rozwiązanie to wprowadzamy w lokalizacjach, w których inne sieci handlowe również prowadzą działalność we wszystkie dni tygodnia. Wysoką jakość świadczonych usług pocztowych zapewnią nasi renomowani partnerzy – DHL oraz PointPack – dodaje.


Przypomnijmy, że kilka tygodni temu podobny ruch wykonała Biedronka, co oznacza, że od września Polacy mogą robić niedzielne zakupy w dwóch najchętniej odwiedzanych sklepach.

Nie można jednak wykluczyć, że niebawem się to zmieni. Kilka tygodni temu do Sejmu trafił projekt posłów PiS ws. uszczelnienia ustawy o zakazie handlu w niedziele. Uderza on w sklepy, które funkcjonują w niedzielę za sprawą uzyskania statusu placówki pocztowej. Zgodnie z projektem działalność w niedzielę mogłyby prowadzić jedynie placówki, w których działalność pocztowa ma charakter przeważający.

Lidl komentuje

Redakcja Retail Journal się do Lidl Polska o komentarz w sprawie planów zaostrzenia przez polityków partii rządzącej ustawy o niedzielnym zakazie handlu, które – jeśli wejdą w życie – spowodują, że sieć będzie musiała na nowo zamknąć sklepy w niedzielę.

Lidl jako firma nie odnosi się do polityki rządzących – komentuje dla nas Magdalena Pawłowska, Junior Account Manager Lidl Polska.

Lista sklepów, które będą prowadziły działalność również w niedziele niehandlowe dostępna jest na stronie Lidl Polska.

Autor: Radosław Święcki

Exit mobile version