Centrum Dystrybucji Jysk w Radomsku z nowym magazynem zewnętrznym

Materiały prasowe

Dodatkowa powierzchnia magazynowa wesprze proces dostaw do ośmiu krajów, w których działa Jysk. Wykonawcą obiektu o powierzchni użytkowej 54 tys. m kw. była Grupa Antczak. Magazyn znajduje się w parku logistycznym LOOGIC Park Radomsko. Odbiór obiektu odbył się pod koniec września.

Projekt nowej powierzchni magazynowej zrealizowano w formule built-to-suit (BTS) w oparciu o umowę pomiędzy wykonawcą a najemcą. Oprócz rozwiązań technicznych wzmacniających wydajność energetyczną powierzchni i zwiększających komfort jej użytkowania, dużą uwagę przywiązano do zagospodarowania terenów zewnętrznych. Posadzono na nich rodzime gatunki drzew i krzewów, a także przyjazną pszczołom łąkę kwietną.

Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku obsługuje sklepy sieci w 8 krajach. Plany ekspansji i zwiększająca się liczba sklepów stacjonarnych wymagają dodatkowych rozwiązań logistycznych. Zewnętrzna powierzchnia magazynowa pozwoli na szybsze realizacje, przy zwiększonej ilości dostaw. Co więcej, umieszczenie magazynu zewnętrznego w pobliżu głównego centrum dystrybucji wpłynie pozytywnie na środowisko i redukcję emisji CO2. Dotychczasowe magazyny buforowe znajdują się znacznie dalej, przez co ciężarówki mają do pokonania większą liczbę kilometrów. Aktualna, bliższa lokalizacja pozwoli zredukować emisję o 450 ton rocznie – mówi Paweł Waler, Dyrektor Logistyki Europa Centralna i Wschodnia JYSK.

Materiały prasowe

Z Centrum Dystrybucji Jysk paczki trafiają do 650 sklepów

Zrealizowany dla JYSK magazyn jest pierwszym obiektem na terenie parku logistycznego LOOGIC Park Radomsko. Na obszarze ponad 80 ha powstanie docelowo 11 hal magazynowych o łącznej powierzchni 380 tys. m kw. Atutem LOOGIC Park Radomsko jest m.in. doskonałe położenie w centralnej Polsce. Znajduje się ono w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, dróg krajowych DK 42 oraz DK 91, a także kluczowych węzłów kolejowych.

Realizując LOOGIC Park Radomsko, postawiliśmy sobie za cel stworzenie modelowego parku logistycznego, odpowiadającego na współczesne wyzwania w obszarze standardów zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Kolejne etapy tej szeroko zakrojonej inwestycji prowadzimy w ścisłym porozumieniu z najemcami, wsłuchując się zarówno w ich unikatowe potrzeby projektowo-budowlane, jak i technologiczne. Widzimy spore zainteresowanie ze strony klientów szukających elastycznych, szytych na miarę rozwiązań w obszarze e-commerce, logistyki oraz szeroko pojętego przemysłu. Sprawna realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wiedzy i doświadczeniu Grupy Antczak, będącej generalnym wykonawcą tego projektu – podkreśla Hanna Półtorak-Żółtowska, dyrektor kontraktu w LOOGIC.

Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku obchodzi w tym roku rocznicę 15 lat działalności. Główna powierzchnia magazynowa zajmuje 108 000 m kw. Rocznie Centrum obsługuje ponad milion palet. Stąd produkty Jysk trafiają do 650 sklepów w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Słowenii, Chorwacji, Ukrainie i w Rosji.

Zobacz także: Jysk otworzył 250 sklep w Polsce

Exit mobile version