Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
Action_Toruń_retail_journal

Action debiutuje w województwie kujawsko-pomorskim, otwierając sklep w Toruniu

12 listopada 2020 roku sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów codziennego użytku, zadebiutowała w województwie kujawsko-pomorskim. Sklep holenderskiej marki znajduje się w parku handlowym Zieleniec, przy ul. Szosa Bydgoska 24/26, tuż obok Pasażu Zieleniec. Na odwiedzających czeka ponad 6 000 produktów z 14 kategorii.

Województwo kujawsko-pomorskie to kolejny region Polski, do którego wchodzimy w tym roku. Otwierając sklep w Toruniu, sukcesywnie realizujemy nasz plan rozwoju sieci Action coraz bardziej w kierunku północy kraju. Zwiększamy także obecność w dużych miastach. Na lokalizację pierwszego marketu na tym rynku wybraliśmy popularne miejsce zakupów, dobrze skomunikowane z różnymi częściami miasta oraz okolicznymi miejscowościami, aby potencjalni klienci mogli się do nas łatwo dostać. Mam nadzieję, że oferta Action przypadnie im do gustumówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska. – Priorytetem Action niezmiennie pozostaje bezpieczeństwo, dlatego nasz sklep w Toruniu został wyposażony w środki dezynfekujące i ekrany ochronne przy kasach. Szerokie alejki oraz oznaczenia na podłodze pomagają zachować odpowiedni dystans. Ponadto, w związku ze znacznym pogorszeniem sytuacji epidemicznej w Polsce, rozszerzyliśmy nasz asortyment artykułów higienicznych i środków czystości. W ofercie mamy m.in. maseczki i przyłbice, a także całą gamę antybakteryjnych żeli do rąk dodaje Sławomir Nitek.

Dogodne miejsce na zakupy

Bliskość sklepu dla potencjalnych klientów jest jednym z kluczowych czynników wyboru lokalizacji przez Action. Park handlowy Zieleniec jest położony w pobliżu drogi krajowej nr 80, która zapewnia bardzo dobry dojazd do centrum miasta, a dodatkowo łączy Toruń z Bydgoszczą. Ponadto w okolicy znajdują się osiedla mieszkaniowe. Na zmotoryzowanych czeka przestronny parking z około 170 miejscami postojowymi. W planach jest instalacja stojaków na rowery.

Dużą zaletą tej lokalizacji jest też bogata oferta handlowo-usługowa, którą Action świetnie uzupełnia. W sąsiedztwie działa znany market spożywczy oraz drogeria, a po drugiej stronie ul. Broniewskiego znajduje się centrum handlowe Toruń Plaza.

Rotująca oferta

Action jest otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-21:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00. Sklep zajmuje powierzchnię prawie 750 m² i oferuje klientom artykuły do pielęgnacji ciała, środki czystości, odzież, zabawki oraz artykuły gospodarstwa domowego, wyposażenia wnętrz i dla zwierząt, a także przekąski i napoje. 2/3 asortymentu dynamicznie rotuje, a ponadto w każdym tygodniu na półkach pojawia się ponad 150 nowych produktów.


O ACTION

Action to szybko rozwijająca się międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z ponad 1600 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. We wszystkich krajach zapewnia pracę ponad 50 000 osób, z czego 41 000 jest zatrudnionych bezpośrednio przez Action. W 2019 roku całkowita sprzedaż netto wyniosła 5,1 mld euro. Około jedna trzecia z ponad 6000 produktów w sklepach Action jest częścią standardowego asortymentu. Cała reszta szybko się zmienia, a dodatkowo każdego tygodnia firma wprowadza na półki ponad 150 nowych artykułów. Asortyment obejmuje produkty z 14 kategorii: dekoracje, DIY, zabawki i rozrywka, hobby, multimedia, artykuły gospodarstwa domowego, ogród, pranie i sprzątanie, żywność i napoje, pielęgnacja ciała, zwierzęta domowe, sport, odzież i pościel. Action oferuje wiele różnych marek, zarówno tych znanych, jak i własnych. Firma może zagwarantować swoim klientom niskie ceny ze względu na dużą skalę i efektywność zakupów, optymalną dystrybucję oraz racjonalną politykę kosztową w całej organizacji. Action nie godzi się na jakiekolwiek ustępstwa względem jakości, bezpieczeństwa ani warunków produkcji oferowanych artykułów. Polityka Etycznego Pozyskiwania Action zapewnia odpowiedzialne podejście do produkcji, zarówno pod względem społecznym, jak i środowiskowym.

Action posiada obecnie 88 sklepów w Polsce i zatrudnia tu ponad 1300 osób.