Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
Factory_Annopol_retail_journal_centra_handlowe_galerie_handlowe_neinver

Neinver odnawia certyfikaty Bream In‑Use dla wszystkich obiektów

Neinver zakończył proces odnowienia certyfikatów Bream In-Use wszystkich swoich centrów w Polsce, Hiszpanii, Włoszech i Francji. Certyfikaty potwierdzają wdrożenie kryteriów zrównoważonego rozwoju w zakresie budowy oraz zarządzania obiektami, które są użytkowane przez minimum dwa lata. Dzięki wdrożeniu nowych rozwiązań, firma kolejny raz uzyskała wyższe oceny ratingowe.

W Polsce Neinver odnowił certyfikaty wszystkich centrów FACTORY i podniósł ich oceny ratingowe w zakresie zarządzania pod kątem zrównoważonego rozwoju z „Very Good” do „Excellent”.

W Hiszpanii spółka odnowiła certyfikaty czterech obiektów The Style Outlets – trzech w Madrycie i jednego w La Corunii, a także centrum Nassica Retail and Leisure Park w Madrycie, uzyskując najwyższą możliwą ocenę „Outstanding” dla trzech z nich. Ponadto, centrum Viladecans The Style Outlets w Barcelonie uzyskało certyfikat po raz pierwszy – z oceną „Excellent”.  

Spółka odnowiła certyfikaty dwóch centrów The Style Outlets we Włoszech – w Vicolungo i Castel Guelfo oraz Roppenheim The Style Outlets we Francji.

Tym samym wszystkie centra zarządzane przez Neinver w Polsce, Hiszpanii, Włoszech i Francji uzyskały certyfikaty BREEAM In-Use, jak również certyfikaty potwierdzające standardy ISO (9001,14001, 50001 i 45001).

Rozwiązania wdrożone przez Neinver mają istotny wpływ na budowanie długookresowej wartości centrów i redukowanie ich śladu węglowego. To instalacje systemów recyclingu, ograniczenie nadmiernego oświetlenia („zanieczyszczenia świetlnego”), poprawa ich bioróżnorodności, analiza zrównoważonych systemów odwadniających oraz zastosowanie  rozwiązań podnoszących energooszczędność obiektów.

W roku 2013 roku Neinver był pierwszym operatorem, który uzyskał certyfikację Bream In-Use dla całego portfolio obiektów w Europie. Neinver stale podnosi oceny ratingowe swoich obiektów, dzięki nowym rozwiązaniom wdrażanym podczas renowacji każdego z centrów, podkreślając tym samym powagę tego zagadnienia dla firmy.


O NEINVER

Neinver to hiszpańska, wielonarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości komercyjnych i logistycznych, budowaniu obiektów handlowych i zarządzaniu nimi. Neinver jest zarządcą centrów outlet w Hiszpanii i Polsce oraz drugim pod względem wielkości w Europie, posiadającym dwie marki własne: The Style Outlets i FACTORY. Firma Neinver założona w 1969 roku, zarządza 18 centrami outlet oraz 5 parkami handlowymi i współpracuje z 800 markami w sześciu krajach europejskich: Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Holandii. Zgodnie ze zobowiązaniem do zrównoważonego rozwoju, Neinver certyfikował 90% swojego portfolio obiektów handlowych w Europie w ramach Bream In-Use i zgodnie z trzema normami ISO (9001, 14001 i 50001).

Neinver w Polsce zarządza siecią pięciu outletów FACTORY: w Warszawie (Annopol i Ursus), Krakowie, Poznaniu i Gliwicach oraz parkiem handlowym Futura w Krakowie.