Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
REKLAMA

Rząd przedłuża większość obowiązujących obostrzeń do 31 stycznia

Na konferencji prasowej, która odbyła się 12 stycznia, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu większości obowiązujących obostrzeń do 31 stycznia. Oznacza to, że galerie handlowe będą funkcjonowały w obecnym systemie jeszcze przez dwa tygodnie. Otwarte w nich będą m.in. apteki i sklepy z artykułami spożywczymi. Jak powiedział minister Niedzielski ma to zmniejszyć ryzyko wystąpienia trzeciej fali koronawirusa.

Ponadto zamknięte zostają kluby fitness. Zawieszona jest również działalność aquaparków i siłowni. Nadal obowiązywać będą godziny dla seniorów, a targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line. Zawieszona jest również działalność placówek kultury, w tym m.in. muzeów i teatrów.

Do szkół od 18 stycznia wrócą natomiast uczniowie klas 1-3. Jak powiedział minister edukacji Adam Niedzielski podyktowane jest to tym, że nauka zdalna w przypadku najmłodszych dzieci jest najmniej efektywna.

Zdjęcie: Krystian Maj / KPRM