Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
Westfield_Arkadia_Poland_retail_journal

Westfield Arkadia zaprasza na bezpłatną mammografię

28 stycznia o godzinie 9:00 przed wejściem głównym do Westfield Arkadia zaparkuje specjalistyczny pojazd wyposażony w cyfrowe urządzenie do wykonywania badań mammograficznych. Wszystkie kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii, mogą skorzystać z bezpłatnego badania profilaktycznego. Profilaktyka pozwala w porę ustrzec przed nowotworem piersi, który wykryty i leczony w odpowiednio wczesnym stadium, jest całkowicie wyleczalny.

Rak piersi w początkowej fazie rozwija się zupełnie bezobjawowo. Kobiety nie badając się regularnie, poważnie ryzykują zdrowie. Z nowotworem bardzo często da się wygrać, jeśli odpowiednio wcześnie się go wykryje. Ważna w tej walce jest także konsekwencja i systematyczność. Jedno badanie nie wystarczy na całe życie. Należy je regularnie powtarzać, minimum raz w roku.

Szacuje się, że profilaktycznie swoje piersi bada jedynie 40% Polek. To stanowczo za mało i znacznie mniej, niż panie w innych krajach: we Francji, Holandii czy Szwecji, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 80% kobiet. Skąd taka mała liczba badań w naszym kraju? Przede wszystkim z nieświadomości społecznej.

Nie chcemy stać obojętnie obok problemu trudno dostępnych badań zwłaszcza w okresie pandemii – mówi Emilia Załuska, dyrektor Westfield ArkadiaUznaliśmy za konieczne zaangażowanie się w działania edukacyjne wspierające profilaktykę i dostęp do specjalistycznych badań, gdyż te mogą poprawić komfort życia kobiet. Dajemy możliwość wykonanie badania w pełnym reżimie sanitarnym dodaje.

Z bezpłatnego badania mammograficznego w mammobusie przed Westfield Arkadia, będą mogły w czwartek, 28 stycznia, w godzinach 9:00-16:00 skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat. Dla pozostałych kobiet poniżej 50 roku życia badanie może się odbyć odpłatnie. Konieczne są wcześniejsze zapisy. Rejestracja jest możliwa online na stronie www.medica.org.pl lub przez telefon, pod numerami:- 42 254 6410 lub- 517 544 004. Należy przygotować numer PESEL i podać go przy rejestracji wraz ze swoim numerem kontaktowym.

fot. Piotr Deszkiewicz/materiały prasowe URW