Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
Janusz_stroka_retail_journal_1

WYWIAD: Czym jest karta “Czas na biznes”? Opowiada Janusz Stroka, Prezes Netto

Sieć sklepów Netto wprowadziło dla przedsiębiorców nowe udogodnienie – kartę “Czas na biznes”. Czym ona jest i jakie są jej założenia – opowiada Janusz Stroka, Prezes sieci sklepów Netto.

„Czas na biznes” jest Państwa autorskim pomysłem mającym na celu wyjście naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, a także ułatwienie robienia przez nich zakupów. Jakie są jej założenia oraz do kogo jest skierowana?

Karta „Czas na biznes” to forma współpracy z Netto, która jest skierowana do przedsiębiorców, firm i instytucji. Stworzyliśmy ją jako odpowiedź na zapotrzebowanie na bardziej elastyczne rodzaje współpracy. Posiadanie Karty daje możliwość skorzystania z odroczonego terminu płatności i automatycznego fakturowania za zakupy we wszystkich sklepach sieci w Polsce. Tym samym rozwiązanie to pozwala przede wszystkim na lepsze planowanie budżetu, ale też zaoszczędzenie czasu, w przypadku częstego robienia firmowych zakupów.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby ją uzyskać?

Kartę „Czas na biznes” może uzyskać każdy przedsiębiorca, firma lub instytucja, zamierzający robić w Netto zakupy firmowe. Aby wziąć udział w programie, wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek dostępny na stronie internetowej Netto. Proces aplikacji jest niezwykle prosty, wymaga jedynie podania podstawowych danych, a zaraz po podpisaniu umowy Karta z indywidualnym numerem klienta zostaje wysłana kurierem pod adresem firmy, podanym w formularzu. Od tego momentu karta jest gotowa do użytku. Szczegółowy regulamin programu „Czas na biznes” jest dostępny na stronie www.netto.pl.

Jakie korzyści przynosi klientom?

Najważniejszą korzyścią, jaką daje karta „Czas na biznes”, jest możliwość dokonywania bezgotówkowej formy płatności za zakupy we wszystkich sklepach Netto w Polsce. Faktury, których termin płatności wynosi 30 dni, są generowane automatycznie, a następnie wysłane pod wskazanym wcześniej adresem e-mail.

Każdy klient biznesowy lub instytucjonalny może wnioskować o limit kredytu kupieckiego, w ramach którego ma możliwość korzystania z niskich cen oraz świeżych produktów Netto. Limit ten jest uzależniony od potrzeb danego klienta oraz analizy ryzyka, jaką w tym celu przeprowadzamy. Jeśli jednak w trakcie korzystania z programu okaże się, że nałożony na początku limit jest niewystarczający, posiadacz karty może wnioskować o zmianę jego wysokości.

Warto dodać, że uczestnictwo w programie, jak i sama karta, są całkowicie bezpłatne. Klient nie płaci prowizji ani odsetek, zyskuje za to czas, wygodę oraz szybkość transakcji i porządek w fakturowaniu.

Na jakiej zasadzie działa? (Czy kartę okazuje się każdorazowo podczas zakupów?)

Kartę „Czas na biznes” należy okazać do zeskanowania podczas tych zakupów, które zostaną na niej zarejestrowane. Każde użycie karty zmniejsza też aktualne saldo limitu kredytowego. Warto podkreślić, że Karta „Czas na biznes” umożliwia dokonywanie płatności nawet za najmniejsze zakupy. Tym samym nie ma konieczności używania prywatnej lub firmowej karty płatniczej czy rozliczania firmowych zaliczek, co jest niezwykle wygodne.

Jakie jest zainteresowanie kartą „Czas na biznes”?

Na naszym rynku jest to całkowicie nowa forma współpracy z siecią handlową. Niemniej jednak wielu przedsiębiorców dzwoni, pyta, zastanawia się nad przystąpieniem do programu. Jest duże zainteresowanie ze strony instytucji publicznych. Ze swojej strony staramy się udzielać każdemu pełnych informacji, najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie umieściliśmy na stronie internetowej www.netto.pl w zakładce Czas na biznes. Zachęcamy do kontaktu z nami i oczywiście do udziału w programie!

Rozmawiała Urszula Szewczyk.