Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
Hartle_Renata_Colliers_retail_journal

Firma Colliers wprowadza na polski rynek nowe rozwiązanie – Colliers Mobility Pass

Colliers International, we współpracy z firmą Upflex, wprowadza na globalny rynek biurowy nową usługę – Colliers Mobility Pass. To nowatorskie rozwiązanie, które wyprzedza potrzeby najemców, oferując nieograniczoną elastyczność w dostępie do miejsc pracy, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Colliers Mobility Pass to wirtualna platforma, która pozwala rezerwować przestrzenie coworkingowe za pośrednictwem łatwej w nawigacji aplikacji na smartfony. Przestrzenie elastyczne są doskonałym uzupełnieniem posiadanych bądź wynajmowanych przez firmy biur, a Colliers Mobility Pass to dostęp do globalnej sieci ponad 5 000 nowoczesnych przestrzeni w 70 krajach.

Colliers Mobility Pass to zupełnie nowa formuła, której w Polsce do tej po ry nie było. To niezwykle łatwy sposób na elastyczną pracę poprzez rezerwację na żądanie biurek, gabinetów prywatnych i sal konferencyjnych w dowolnym miejscu na świecie. Dostępna jest również możliwość zarezerwowania tzw. Huba, czyli określonej, stałej powierzchni w danym coworku, do której dostęp mają tylko osoby z danej firmy czy zespołu. Ponadto pracodawca ma do dyspozycji platformę analityczną, dzięki której może sprawdzić, które biura coworkingowe najchętniej wybierają jego pracownicy, co umożliwia dostosowanie modelu do realnych potrzeb najemcy mówi Renata Hartle, manager ds. strategii flex office i rozwiązań technologicznych w Colliers International.

Prostota rozwiązania, w którym jeden dostawca oferuje dostęp do wielu coworków, niweluje problem złożonego procesu, jakim jest podpisywanie wielu umów z różnymi operatorami elastycznych powierzchni biurowych. Najemca ma dostęp do sieci lokalizacji poprzez jedną platformę i opłaca jedną fakturę. 

Zmienia się rzeczywistość rynku nieruchomości, a wraz z nią potrzeby najemców. Pandemia COVID-19 uświadomiła firmom, że zdarzają się sytuacje, których nie da się przewidzieć, dlatego trzeba być elastycznym. Colliers Mobility Pass to rozwiązanie na dobre, jak i na złe czasy – uelastycznia model pracy, pomaga wprowadzić oszczędności oraz zdobyć nowe kontakty poprzez pracę we wspólnej przestrzeni. Nie jest to jednak tylko rozwiązanie dla firm. Z aplikacji Colliers Mobility Pass mogą korzystać także freelancerzy, którzy chcą mieć dostęp do wielu różnych lokalizacji coworkingowychmówi Thomas Jodar, senior associate w dziale Powierzchni Biurowych Colliers International.

Upflex to firma pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, która swoje usługi oferuje w ponad 70 krajach. Polscy operatorzy coworkingowi, którzy już przystąpili do projektu, to: Brain Embassy, Business Link, City Space, NewWork oraz Rise.pl.


O Colliers International

Colliers International (NASDAQ, TSX: CIGI) oferuje najwyższej jakości usługi na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 68 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów.Firma zarządza aktywami o wartości $33 mld.

Colliers International w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i Lublinie, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce.