Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
REKLAMA
gtc_mall_of_sofia_retail_journal_centra_handlowe_galerie_handlowe

GTC rozszerza portfolio najemców w Bułgarii

IKEA i Bershka dołączą do grona najemców Mall of Sofia – jednego z najbardziej popularnych centrów handlowych w stolicy Bułgarii. Umowy obejmują wynajem 2 tys. m kw. powierzchni handlowej. GTC przedłużyło również kontrakt z Bankiem Światowym na wynajem powierzchni w Advance Business Center II, biurowcu klasy A zlokalizowanym w tętniącej życiem dzielnicy biznesowej Sofii.

GTC, jeden z wiodących deweloperów w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisał umowę z IKEA i Bershka na wynajem powierzchni handlowej w Mall of Sofia. Ponadto oddział GTC w Bułgarii przedłużył kontrakt z Bankiem Światowym w biurowcu Advance Business Center II.

GTC Bułgaria z sukcesem zakończyło rok, podpisując umowę z dwoma nowymi najemcami, IKEA i Bershka, na wynajem powierzchni handlowej w Mall of Sofia. IKEA planuje otwarcie nowego sklepu obejmującego 1200 m kw. w maju 2021 r. Najemca wprowadzi się po przebudowie budynku, w wyniku której na szczycie pojawi się nowa wieża biurowca Sofia Tower 2.

W maju przyszłego roku w Mall of Sofia swój sklep otworzy również marka młodzieżowa Bershka. Jej właściciel, hiszpański koncern Inditex, podpisał umowę na wynajem 800 m kw. powierzchni handlowej.

To nie koniec dobrych wiadomości. Rok po podpisaniu umowy najmu w Advance Business Center, Bank Światowy zdecydował o powiększeniu powierzchni biurowej o kolejne 650 m kw. W rezultacie wynajmie 4650 m kw. wysokiej jakości powierzchni biurowej w Advance Business Center II, biurowcu klasy A odznaczonym certyfikatem LEED Gold. Budynek zostanie wkrótce oddany do użytku.

GTC posiada bogate doświadczenie na bułgarskim rynku nieruchomości komercyjnych. Nasza strategia zakłada rozwój naszego portfela nieruchomości i dalsze inwestycje, zwłaszcza w obliczu rosnącego popytu na powierzchnie biurowe i handlowe klasy premium. Klienci doceniają doskonałą lokalizację naszych projektów, dobrze zaprojektowane wnętrza oraz liczne udogodnienia, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naszych inwestycji. Poza byciem dobrym inwestorem chcemy być również dobrym sąsiadem działającym w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego organizujemy wiele wydarzeń społecznych i charytatywnych. Przykładowo prowadzimy obecnie dużą akcję charytatywną mającą na celu zbiórkę suchej żywności dla potrzebujących, w którą aktywnie angażują się nasi najemcy skomentował Danny Bercovich, Country Head w GTC Bułgaria.

GTC posiada w Bułgarii trzy nieruchomości – Mall of Sofia, Sofia Tower i Advance Business Center I. Obecnie firma realizuje również dwie inwestycje biurowe – Sofia Tower 2 i Advance Business Center II.

Mall of Sofia znajduje się na skrzyżowaniu dwóch najbardziej ruchliwych ulic w centrum stolicy Bułgarii. Budynek czerpie korzyści ze strategicznego położenia, dzięki bezpośredniemu połączeniu z przystankami autobusowymi, trolejbusowymi i tramwajowymi, a także ze stacją metra znajdującą się w odległości zaledwie 3 minut. Galeria cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców.

Advance Business Center II jest drugą inwestycją biurową GTC w Business Park Sofia. Kompleks biurowy wyróżnia się dogodną lokalizacją, która zapewnia łatwy dostęp do komunikacji miejskiej oraz obwodnicy prowadzącej do centrum i innych rejonów miasta. Przyszli najemcy będą mogli również korzystać z licznych obiektów usługowo-rozrywkowych, takich jak centrum fitness, kino, salon kosmetyczny, hotel Park Inn, kawiarnie czy supermarkety.


O GTC

GTC Bułgaria jest częścią Grupy GTC  wiodącego dewelopera i inwestora w sektorze nieruchomości, koncentrującego swoje działania na rynku polskim oraz stolicach Europy Środkowo-Wschodniej. Od powstania w 1994 r. grupa zrealizowała 75 najwyższej jakości, nowoczesne, obiekty biurowe i handlowe z łączną powierzchnią całkowitą wynoszącą ponad 1,3 miliona m kw. w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Obecnie GTC jest właścicielem i zarządcą 46 budynków komercyjnych oferujących 733 tys. m kw. powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 336 tys. m kw. powierzchni handlowej i biurowej w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej, z których 48 tys. m kw. są w trakcie budowy.

Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie mWIG40 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu.