Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje w Polityce Prywatności Rozumiem
kaufland_retail_journal (1)

Kaufland otworzył kolejną stację ładowania pojazdów elektrycznych

Z roku na rok rośnie popularność transportu nisko- i zeroemisyjnego. Na koniec listopada 2020 r. liczba samochodów osobowych z napędem elektrycznym wynosiła 17 121 pojazdów[1]. Sieć Kaufland swoimi działaniami chce wspierać wybory proekologiczne, dlatego na początku stycznia, przy współpracy z GreenWay, otworzyła kolejną stację do ładowania pojazdów elektrycznych w Łodzi.

Stacja dostępna jest na parkingu Kaufland przy ul. Kilińskiego 296 w Łodzi. Jej operatorem jest firma GreenWay – to już trzecia, po Nowej Soli i Suwałkach, stacja otwarta wraz z tym partnerem. Ładowarki o mocy 50 KW, wyposażone w trzy niezbędne złącza CHAdeMO, CCS oraz AC Type 2, pozwalają naładować pojazd nawet w pół godziny, np. przy okazji zakupów, a koszt takiej usługi jest zgodny z cennikiem operatora.

Wspieranie elektromobilności to element strategii CSR pod hasłem „Zróbmy to razem”, w ramach której realizowane są liczne inicjatywy proekologiczne. Kaufland nieustannie rozwija projekt stacji ładowania aut elektrycznych, otwierając zarówno stacje własne, jak i te we współpracy z partnerami. Jeszcze w tym roku planowane są kolejne otwarcia stacji GreenWay m.in. we Wrocławiu, Rzeszowie, Elblągu oraz Warszawie. Klienci Kaufland mogą również korzystać z sześciu stacji własnych sieci Kaufland zlokalizowanych w Gdyni (market ul. Morska 82), Krakowie (ul. Bratysławska 4), Płocku (ul. Gałczyńskiego 11), Poznaniu (al. Solidarności 42), Szczecinie (ul. Struga 29) oraz Zielonej Górze (ul. Lwowska 2). 


O Kaufland

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1300 sklepów i zatrudnia ok. 130 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 225 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.


[1] Licznik elektromobilności PSPA