Kaufland wychodzi na przeciw potrzebom studentów. Startuje z programem „Student w Akcji” dającym możliwość podjęcia pracy na bardzo elastycznych warunkach. Uczestnicy mogą dowolnie dopasowywać grafik do zajęć na uczelni, wybrać sklep, w którym chcą pracować oraz rodzaj umowy o pracę. Pierwsi chętni już podjęli zatrudnienie.
Po co studentowi praca? Aby jeszcze przed skończeniem studiów CV dobrze się prezentowało, budżet jakoś się dopinał, a nawet, by można było samodzielnie się utrzymać. Pracuje 80 proc. polskich studentów, jednak większość z nich pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywa w branży niezwiązanej ze swoim kierunkiem kształcenia. Czy jest łatwo? Nie, przy czym jednym z największych problemów jest pogodzenie zajęć na uczelni z grafikiem pracy. Kaufland, wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, rozpoczyna rekrutację do programu: „Student w akcji”. W jego ramach gwarantuje możliwość elastycznego wyboru dni i godzin pracy.
Kaufland startuje z programem „Student w Akcji”
Kaufland kieruje swój nowy program do studentów bez względu na kierunek studiów. Chętni mogą ubiegać się o zatrudnienie w obszarze sprzedaży we wszystkich marketach Kaufland w Polsce. Łącznie w blisko 230 lokalizacjach. Pierwsi uczestnicy programu rozpoczęli pracę już 1 grudnia.
Osoby chcące podjąć pracę będą mogły samodzielnie wskazać, jaka forma współpracy z Kauflandem jest dla nich optymalna. Czy będzie to umowa o pracę na cały etat, czy tylko na jego część – wybór należy do nich.
Elastyczność najważniejszym benefitem
Sieć gwarantuje dużą elastyczność – to studenci mogą zdecydować, czy chcą pracować tylko w weekendy, w dni robocze czy też w innym, dogodnym dla nich czasie.
Przeczytaj także: 20 lat Kaufland w Polsce
Dla blisko 40 procent studentów najważniejszym benefitem pozapłacowym są elastyczne godziny pracy. Wynika to przede wszystkim z konieczności łączenia zobowiązań na wielu płaszczyznach – zarówno naukowych, jak i zawodowych oraz towarzyskich czy rodzinnych. Niejednokrotnie barierą uniemożliwiającą podjęcie zatrudnienia przez osoby studiujące jest właśnie brak elastyczności ze strony pracodawców. W Kaufland podchodzimy do tematu inaczej i ułatwiamy młodym ludziom ten proces, oddając w ich ręce planowanie swojego czasu pracy w markecie zgodnie z ich potrzebami i możliwościami – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.
Kaufland w ramach projektu „Student w akcji” oferuje zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę – początkowo na 7 miesięcy, a następnie na czas nieokreślony. Uczestnicy projektu otrzymają również pełen pakiet benefitów gwarantowany przez Kaufland, m. in. prywatną opiekę medyczną, możliwość ubezpieczenia grupowego, bony na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc, świadczenia z funduszu socjalnego i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych czy dostęp do kafeterii MyBenefit, która umożliwia dopasowanie benefitów do indywidualnych potrzeb pracowników.